Goditi me sende të forta dhe me thikë një person, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë! Në pranga edhe një i dënuar për ngacmim seksual

Foto ilustruese

Dy persona janë arrestuar nga policia e Tiranës ditën e sotme për vepra të ndryshme penale.

Një 45-vjeçar me iniciale E.K është arrestuar në flagrancë, pasi për motive të dobëta ka goditur me sende të forta dhe me një mjet prerës (thikë) shtetasin R.M.

Po ashtu është ndaluar shtetasi në kërkim Rexhep Karaj., 54 vjeç, ( i kapur nga Seksioni i kërkimit) sepse Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, e ka dënuar me 3 vjet burgim, për veprën penale “Ngacmim seksual”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U kërkohet vaksinë anti-COVID ose test PCR, studentët në Vlorë nuk lejohen të futen në auditorë