POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Plagosja e efektivit, Policia: Gjyqtari që liroi zyrtarin, i lidhur me krimin! Do e padisim

Gjykata e Fierit liroi sot nga akuza e goditjes së efektivit të FNSH-së punonjësin e bashkisë së Mallakastrës (që drejtohet nga kryebashkiaku i zgjedhur nga PD-ja), Pëllumb Isufaj 56-vjeç.

Pas vendimit të gjyqtarit Pirro Sota, Policia e Shtetit reagoi ashpër përmes një deklarate duke lëshuar akuza të forta në drejtim të tij dhe njofton se do ta padisë.

"Rreziku për jetën e punonjësve të PSH, shtohet jo vetëm nga papërgjegjshmëria e elementëve kriminalë, por edhe e gjyqtarëve të lidhur me krimin. Policia e Shtetit  do të depozitojë padi penale ndaj gjyqtarit Sota, si dhe do të referojë pranë organeve të Vettingut dokumentacionin që provon absurditetin e vendimit të tij" deklaron policia.

Por PD-ja e cilëson si kërcënim të gjyqtarit reagimin e Policisë së Shtetit. "Kercenimi me vetting i gjyqtarit te Fierit vetem pse mbrojti interesin e qytetareve dhe nuk zbatoi urdhrin politik te trafikanteve qe drejtojne Policine Politike, eshte prove e qarte sesi Edi Rama shantazhon dhe kontrollon cdo gjyqtar ne vend.

Te mjere! As me kercenime ndaj gjyqtareve qe nuk i nenshtrohen presionit tuaj kriminal dhe as me burgosjen politike te qytetareve te ndershem te ketij vendi,  nuk e shpetoni dot Edi Ramen. Fundi i tij dhe qeverise se tij kriminale eshte me afer se kurre. Shihemi ne 16 Mars
" thotë PD-ja.

Reagim i Policisë së Shtetit
Vendimi i sotëm i gjyqtarit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, Pirro Sota, për të liruar nëpunësin e Bashkisë Mallakastër, që goditi me gur në kokë një punonjës policie në krye të detyrës, ka tronditur të gjithë Policinë e Shtetit.

Arroganca, shpërfillja ekstreme e ligjit dhe injorimi flagrant i provave të pakundërshtueshme dhe i raporteve të shërbimit të Policisë së Shtetit, që provonin atë që ka parë tashmë gjithë Shqipëria, janë të papranueshme.

Punonjësit e Policisë së Shtetit kanë mbrojtjen e veçantë të ligjit, gjatë ushtrimit të detyrës së tyre.

Rreziku për jetën e punonjësve të PSH, shtohet jo vetëm nga papërgjegjshmëria e elementëve kriminalë, por edhe e gjyqtarëve të lidhur me krimin.

Policia e Shtetit e ka dëshmuar me gjakun e qindra dëshmorëve, përgjegjësinë e saj publike dhe nuk mund të pajtohet me vendime skandaloze të ndonjë gjyqtari të papërgjegjshëm, vendime të cilat jo rrallë herë kanë lënë të pandëshkuar jo vetëm autorët e plagosjeve ndaj policëve, si rasti aktual i Fierit, por edhe vrasësit e tyre.

PSH do të ndërmarrë të gjitha masat ligjore si për të mbrojtur jetën e punonjësve të saj, ashtu dhe për të vënë përpara drejtësisë bashkëpunëtorët e krimit, edhe kur këta mbajnë të veshur padrejtësisht mantelin e gjyqtarit.

Policia e Shtetit  do të depozitojë padi penale ndaj gjyqtarit Sota, si dhe do të referojë pranë organeve të Vettingut dokumentacionin që provon absurditetin e vendimit të tij.

d.ba.
Komento

Komente

 • Trimi: 13/03/2019 22:43

  Sic e kane zene une them hiqini te gjithe e gjyqtar prokuror polic doktor inxhinier etj etj te jete vetem kryeministri dhe ministrat

  Përgjigju
 • Tahip: 13/03/2019 21:23

  Plera, keta ndyresira e kane shkatrruar kete popull! Duke i vjedh pronat e liruar vrases/kriminel per 5 lek. Shpresoj te shkoj ne kokerr te burgut plera, atje ku e ka vendin

  Përgjigju
 • Labi: 13/03/2019 20:13

  Ne koke te ketij palo gjyqtari do zoti e bie plumb jo gur siç ra mbi koken e policit. Po ky bir k**ve mire e ka ku nuk i vihen ne shpine policet me kuc e me maç deri kur ta zene me presh ne duar e tia rrasin preshin ne by**e, k**ve gjyqtar.

  Përgjigju
 • Populli: 13/03/2019 19:30

  Te arrestohet urgjent gjyqetari palaco

  Përgjigju
  • peoples: 14/03/2019 02:22

   Piro Sota mos eshte ai kokezbathuri nga Celigradi.Me vjen keq se eshte nga familje e mire dhe bie pre e Alibeajt nipit te kriminelit Isa Toska.

  • Palacot: 13/03/2019 19:50

   BURGUN E KA PAK KONTROLL PASURISE HAJDUT DHE KRIMINEL