Gogozhare shtëpie nga zonja Albana

Gogozhare shtëpie

Përbërësit:

 • 12 speca të kuq
 • 1 lç kripë
 • 1 lç sheqer
 • 4 thelpinj hudhër
 • 2 speca djegës të kuq/jeshil
 • 100 ml vaj ulliri
 • 100 ml uthull
 • 1 limon
 • 2 tufë majdanoz

Përgatitja:

Pjekim në furrë specat për 15 minuta. I mbulojmë me letër alumini që të kemi të lehtë heqjen e lëkurës. Të gjithë përbërësit e tjerë i përziejmë në një enë dhe në tas me kapak shtojmë marinadën, më pas specat dhe sërish shtresat me rradhë. Mbyllim kapakun dhe i kemi gati për 2 ditë, por plot shije mund të konsumohen edhe pas 4 orëve.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit