Gol spektakolar dhe asist, Dejvi Bregu shkëlqen në Turqi (VIDEO)

Gol spektakolar dhe asist, Dejvi Bregu shkëlqen në Turqi (VIDEO)

Dejvi Bregu te goli i parë

Boluspor fitoi 3-1 me Keciorengucu për javën e 27-të në Ligën e Parë të Turqisë në futboll. Për vendasit protagonist në këtë përballje u shfaq Dejvi Bregu. Vlonjati shënoi gol dhe asistoi në një tjetër, teksa nuk mundi t'i shpëtojë kartonit të verdhë (34').

Në minutën e 51-të, Dejvi Bregu barazoi rezultatin dhe i hapi rrugë tri pikëve të të tijve me një perlë nga goditja e dënimit nga një pozicion i prirët. Vetëm dhjetë minuta më vonë, sulmuesi shqiptar asistoi për Posmac dhe si rrjedhojë u shënua goli i dytë. Në fund vendasit gjetën edhe të tretin me Ndiovu për të marrë pikët e plota dhe vendin e nëntë në klasifikim me 38 pikë. Pesë gola dhe gjashtë asiste ka realizuar Bregu këtë sezon, teksa ende nuk e ka një ftesë nga trajneri i Kombëtares, Sylvinho.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kiara 'ndjen' humbjen me Oltën: Jam e nderuar që do dal me ty! Aktorja: Po bëjmë lojë fisnike

Kiara 'ndjen' humbjen me Oltën: Jam e nderuar që do dal me ty! Aktorja: Po bëjmë lojë fisnike