GOLAT/ 6 fitore në 6 ndeshje në 2024, Arsenal s'e kursen Newcastle në Londër! Lufta për titull mbetet e nxehtë

Arsenal ka treguar supermaci në supersfidën e javës në Premier League, duke mposhtur në Londër 4-1 Neëcastle. “Topçinjtë” i zhbllokuan shifrat me një autogol të Botman, ndërsa brenda pjesës së parë realizoi edhe Kai Havertz.

Në pjesën e dytë Saka dhe Kiëior gjetën shpejtë rrugën e rrjetës, duke sjellë kapitullin e vendasve, të cilët vetëm pak minuta para fundit shënuan golin e nderit. Arsenal, në 6 ndeshje të kampionatit këtë vit kalendarik ka siguruar 6 fitore, duke realizuar 25 gola në total. Për pasojë londinezët renditen në vendin e tretë në Premier League, vetëm 2 pikë më pak se Liverpooli kryesues dhe 1 pikë më pak se Manchester City i vendit të dytë.

Sa i takon Cityt të Guardiolës, kampionit në fuqi të Premier League, i mjaftoi goli i Foden për të marrë tre pikët kundër Bournmouth. Anglezi realizoi në minutën e 24 dhe deri në fund rezultati mbeti i pandryshuar.

 

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Lezhë/ Adoleshentin e zë korrenti në banesë, ndërron jetë në spital

E rëndë në Lezhë/ Adoleshentin e zë korrenti në banesë, ndërron jetë në spital