GOLAT/ Barcelona barazon 1-1 me Vallecanon dhe humbet vendin e tretë në La Liga, Atl. Madrid fitore 'kërcënuese' për kryesuesit

GOLAT/ Barcelona barazon 1-1 me Vallecanon dhe humbet vendin e tretë në La Liga, Atl. Madrid fitore 'kërcënuese' për kryesuesit

Barcelona

La Liga e futbollit në Spanjë është në javën e 14-të. Duke filluar nga ora 14:00, Rayo Vallecano e Ivan Balliut ndali 1-1 në Madrid gjigantët e Barcelonës. Në "Mestalla" Valencia dhe Celta Vigo barazuan 0-0. Atl. Madrid fitoi 1-0 me Mallorcan dhe i merr vendin e tretë Barçës.

Në "Campos de Vallecas" në Madrid, Rayo Vallecano dhe Barcelona barazuan 1-1 për raundin e 14-të. Për vendasit gjatë gjithë lojës në fushë ishte Ivan Balliu, me mbrojtësin e Kombëtares që bëri paraqitje të mirë. Të parët në avantazh kaluan vendasit me Lopez në të 39 minutë, duke befasuar djemtë e Xavit. Për të marrë një pikë, Barcelona iu fal autogolit të Lejeune në minutën e 82-të, duke mos u turpëruar. Barça tanimë me 31 pikë mban vendin e katërt, ndërsa Vallecano pozitën e tetë me 19 pikë.

Në ndeshjet e tjera, Valencia dhe Celta Vigo barazuan 0-0, ndërsa Getafe mundi 2-1 Almerian. Golat për madrilenët u shënuan nga Greenuood dhe Mayoral, duke përmbysur golin e Ramazanit për miqtë. Në mbrëmje, Atletico Madridi fitoi 1-0 me Mallorcan me golin e Griezmann për të marrë vendin e tretë me 31 pikë, duke lënë pas Barçën. Për miqtë e Mallorcas mungoi Muriqi për shkak të lëndimit me Kosovën.

La Liga, java e 14-të - E shtunë:

14:00 Rayo Vallecano 1-1 Barcelona

16:15 Valencia 0-0 Celta Vigo

18:30 Getafe 2-1 Almeria

21:00 Atl. Madrid 1-0 Mallorca

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:45
VIDEO/ Ivan Balliu ndal Barcelonën, 1-1 në Madrid! Skuadra e Xavit i largohet kreut


Në "Campos de Vallecas" në Madrid, Rayo Vallecano dhe Barcelona barazuan 1-1 për raundin e 14-të. Për vendasit gjatë gjithë lojës në fushë ishte Ivan Balliu, me mbrojtësin e Kombëtares që bëri paraqitje të mirë. Të parët në avantazh kaluan vendasit me Lopez në të 39 minutë, duke befasuar djemtë e Xavit. Për të marrë një pikë, Barcelona iu fal autogolit të Lejeune në minutën e 82-të, duke mos u turpëruar. Barça tanimë me 31 pikë mban vendin e tretë, ndërsa Vallecano pozitën e tetë me 19 pikë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Studim/ Zgjatja e Covid mund të ulë IQ-tuaj deri në gjashtë pikë

Studim/ Zgjatja e Covid mund të ulë IQ-tuaj deri në gjashtë pikë