GOLAT/ Bayern shënon 5 gola dhe merr kreun e Bundesligës, Leipzig bën detyrën! Ngec Dortmundi

GOLAT/ Bayern shënon 5 gola dhe merr kreun e Bundesligës, Leipzig bën detyrën! Ngec Dortmundi

Goli i parë i Pavard dhe festa e Bayern

Bundesliga gjermane e futbollit është në javën e 24-t. Këtë të shtunë me fillim në 15:00 u zhvilluan katër duele. Bayern Munich fitoi 5-3 me Augsburgun, me bavarezët që pësuan dopietë nga shqiptari Mërgim Berisha. Në ndeshjet e tjera, Eintracht barazoi 1-1 me Stuttgart, teksa edhe Hertha Berlin dhe Mainz barazuan po 1-1. Leipzig u imponua në shtëpi duke marrë tri pikë për fitoren 3-0 me Gladbach.

Në "Allianz Arena" Bayern Munich fitoi 5-3 me Augsburgun, për javën e 24-t në Bundesligë. Bavarezët e Nagelsmann e gjetën veten në disavantazhin e një goli që në minutën e tretë. Shqiptari Mërgim Berisha tundi rrjetën e Sommer, teksa më pas nisi "festivali" i golave. Cancelo në të 15, Pavard në minutën e 19 dhe 35 dhe Sane në të 45 e dërguan rezultatin në pjesën e parë 4-1. Edhe 45 minutat e dyta ishin me gola, teksa sërish Mërgim Berisha shkurtoi shifrat për miqtë. Davies shënoi për Bayern (74'), ndërsa në fundin e ndeshjes Cordona (90+3) mbylli duelin në 5-3.

Schalke dhe Dortmund barazuan 2-2 për javën e 24-t në Bundesligë. Derbi i zhvilluar në "Veltins Arena" ka qenë i luftuar dhe me katër gola, me Bayern Munich që del i buzëqeshur nga kjo përballje. Ndeshja u zhbllokua nga Schlotterbeck për miqtë në minutën e 38-të. Në të 50-tën Bulter barazoi 1-1, ndërsa Guerreiro riktheu në epërsi Dortmundin në të 60 minutë. Ishte Karaman që në minutën e 79 barazoi për 2-2. Nga kjo ndeshje Bayern Munich del i fituar, me bavarezët që mbajnë kreun të vetëm me 52 pikë pas fitores së sotme. Dortmund me 50 pikë është në vendin e dytë, ndërsa Schalke shkon në kuotën e 20 pikëve për vendin e parafundit.

Bundesliga - java 24:

15:00

Bayern Munich 5-3 Augsburg

Eintracht Frankfurt 1-1 Stuttgart

Hertha Berlin 1-1 Mainz

RB Leipzig 3-0 B. Gladbach

18:30 Schalke 2-2 Dortmund

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:51
VIDEO/ Paqe me 4 gola në derbi, Schalke dhe Dortmund 'asist' Bayern-it

Schalke dhe Dortmund barazuan 2-2 për javën e 24-t në Bundesligë. Derbi i zhvilluar në "Veltins Arena" ka qenë i luftuar dhe me katër gola, me Bayern Munich që del i buzëqeshur nga kjo përballje. Ndeshja u zhbllokua nga Schlotterbeck për miqtë në minutën e 38-të. Në të 50-tën Bulter barazoi 1-1, ndërsa Guerreiro riktheu në epërsi Dortmundin në të 60 minutë. Ishte Karaman që në minutën e 79 barazoi për 2-2. Nga kjo ndeshje Bayern Munich del i fituar, me bavarezët që mbajnë kreun të vetëm me 52 pikë pas fitores së sotme. Dortmund me 50 pikë është në vendin e dytë, ndërsa Schalke shkon në kuotën e 20 pikëve për vendin e parafundit.

Ora 17:48
VIDEO/ 8 gola në Bavari, Bayern Munich fiton mes spektaklit! Dopietë nga një shqiptar

Në "Allianz Arena" Bayern Munich fitoi 5-3 me Augsburgun, për javën e 24-t në Bundesligë. Bavarezët e Nagelsmann e gjetën veten në disavantazhin e një goli që në minutën e tretë. Shqiptari Mërgim Berisha tundi rrjetën e Sommer, teksa më pas nisi "festivali" i golave. Cancelo në të 15, Pavard në minutën e 19 dhe 35 dhe Sane në të 45 e dërguan rezultatin në pjesën e parë 4-1. Edhe 45 minutat e dyta ishin me gola, teksa sërish Mërgim Berisha shkurtoi shifrat për miqtë. Davies shënoi për Bayern (74'), ndërsa në fundin e ndeshjes Cordona (90+3) mbylli duelin në 5-3.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Silvi Bardhi në Report Tv: Basha synon përçarjen përfundimtare të PD-së

Silvi Bardhi në Report Tv: Basha synon përçarjen përfundimtare të PD-së