GOLAT/ Chelsea si kurrë më parë, 4 fitoret radhazi sjellin kupat e Europës! Te United shkëlqejnë talentet, mposhtin Newcastle

GOLAT/ Chelsea si kurrë më parë, 4 fitoret radhazi sjellin kupat e Europës! Te United shkëlqejnë talentet, mposhtin Newcastle

Chelsea duke festuar golin e dytë

Në Premier League, si asnjëherë tjetër këtë sezon, Chelsea mori fitoren e 4 radhazi, teksa mposhti 1-2 Brighton. Palmer dhe Nkuku i dhanë epërsinë e dyfishtë londinezëve, ndërsa vendasit vetëm në minutën e 97 arritën të shkurtonin, por që ishte shumë pak për të dalë me pikë nga ky takim. Me këtë sukses, 1 javë para fundit të kampionatit, Chelsea ka arritur të kapë vendin e gjashtë dhe të sigurojë një vend në kupat e Europës për sezonin e ardhshëm.

Te fitoret u rikthye Manchester United, që mposhti 3-2 një kundërshtar delikat si Newcastle. Përgjatë gjithë takimit ‘djajtë’ ishin në avantazh, teksa fillimisht realizuan talented Maino, Diallo dhe në fund sulmuesi Rasmus Hojlund.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Si po i shkatërron regjimi bjellorus librat që nuk i pëlqejnë?

Si po i shkatërron regjimi bjellorus librat që nuk i pëlqejnë?