GOLAT/ Dopietë nga Sokol Cikalleshi, kavajasi sfidon Manajn në Turqi! Mario Balotelli prish festën e kavajasit

Konyaspor dhe Adana Demirspor barazuan 2-2 për raundin e 29-të në Superligën turke të futbollit. Për vendasit në këtë përballje dy gola shënoi sulmuesi i Kombëtares, Sokol Cikalleshi.

Kavajasi të dy golat i shënoi me penallti, teksa realizimi i dytë ishte "magjik". Ai shënoi me "panenka" duke 'turpëruar' portierin. Paçka dy golave nga 33-vjeçari, Adana barazoi me Erdogan në minutën e 32 dhe Balotelli në të 87 minutë.

Kjo dopietë e dërgon Cikalleshin në kuotën e 11 golave në Superligën turke me Konyaspor, duke sfiduar Rey Manaj që ka shënuar 15 gola me Sivasspor.

GOLAT E CIKALLESHIT

S.DH/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?



×

Lajmi i fundit

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek