GOLAT/ Interi 'tërbon' Romën dhe e mposht 2-4 në kryeqytet! Lazios fiton 1-3, Immobile vendos rekord! Kumbulla në stol

ITALI - Serie A e futbollit është në javën e 24-t. E shtuna nisi në Sardegna, ku vendasit e Cagliarit u mposhtën 1-3 nga Lazio. Në 18:00 gjithë vëmendja ishte në "Olimpico", aty ku Roma humbi 2-4 me Interin. Në mbrëmje, Sassuolo barazoi 1-1 me Torinon. Marash Kumbulla qëndroi në stol te vendasit. Të dielën luhen ndeshjet e radhës.

Interi ecën me hap kampioni. Zikaltërit fituan 2-4 në "Olimpico" kundër Romës për raundin e 24 në Serie A. Heroi i miqve nga Milano ishte Marcus Thuram, që riktheu epërsinë e zikaltërve. Dueli u zhbllokua në të 17 minutë nga Acerbi, që i dha epërsinë djemve të Inzaghit. Vendasit nuk u pajtuan me këtë rezultat dhe në pjesën e parë përmbysën gjithçka me Mancinin dhe El Shaarawy për 2-1. Në pjesën e dytë, Thuram barazoi në të 49 minutë, para se sulmuesi të detyronte Angelinon të shënonte në portën e vet për rezultatin 2-3. Në fund (90+3') Bastoni "vulosi" shifrat për 2-4, teksa nuk kishte minuta për Kristjan Asllanin. Në rebeshin e "Olimpicos", trajneri Daniele De Rossi pëson humbjen e parë me verdhekuqtë.

Në "Unipol Stadium" të Sardegnas, Cagliari u mposht 1-3 nga Lazio. Java e 24 e këtij sezoni do mbahet mend edhe nga Ciro Immobile, me sulmuesin e Lazios që shkon në kuotën e 200 golave të shënuar në Serie A. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal të lazialëve, pas autogolit të Deiola në minutën e 26-të. Në pjesën e dytë Immobile shënoi për 0-2 në të 50 minutë, para se Gaetano të shkurtonte shifrat. Në të 65 minutë Felipe Anderson "vulosi" fitoren e miqve. Me 37 pikë Lazio shkon në vendin e gjashtë dhe prek zonën Evropiane.

Sassuolo dhe Torino barazuan 1-1. Në orën 20:45 në "Mapei Stadium" në Reggio Emilia të dyja skuadrat ndanë nga një pikë. Për Sassuolon nga minuta e parë luajti Nedim Bajrami, teksa në stol për këtë duel ishte Marash Kumbulla. Te Toro luajti Vojvoda. Sa i takon golave, gjithçka u mbyll në dhjetë minutat e para të ndeshjes. Pinamonti në të pestën minutë shënoi për Sassuolon, teksa Zapata barazoi pas vetëm katër minutave. Sassuolo me 20 pikë ndodhet në vendin e 16-të, ndërsa Torino me 33 pikë në vendin e dhjetë.

Serie A, raundi 24:

15:00 Cagliari 1-3 Lazio

18:00 Roma 2-4 Inter

20:45 Sassuolo 1-1 Torino

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:47
Bajrami në fushë dhe Kumbulla në stol, Sassuolo barazon 1-1 me Torinon


Sassuolo dhe Torino barazuan 1-1. Në orën 20:45 në "Mapei Stadium" në Reggio Emilia të dyja skuadrat ndanë nga një pikë. Për Sassuolon nga minuta e parë luajti Nedim Bajrami, teksa në stol për këtë duel ishte Marash Kumbulla. Te Toro luajti Vojvoda. Sa i takon golave, gjithçka u mbyll në dhjetë minutat e para të ndeshjes. Pinamonti në të pestën minutë shënoi për Sassuolon, teksa Zapata barazoi pas vetëm katër minutave. Sassuolo me 20 pikë ndodhet në vendin e 16-të, ndërsa Torino me 33 pikë në vendin e dhjetë.

Ora 20:01
Interi 'përmbyt' 2-4 Romën në rebeshin e 'Olimpicos', zikaltërit vijojnë kryesimin e Serie A (VIDEO)


Interi ecën me hap kampioni. Zikaltërit fituan 2-4 në "Olimpico" kundër Romës për raundin e 24 në Serie A. Heroi i miqve nga Milano ishte Marcus Thuram, që riktheu epërsinë e zikaltërve. Dueli u zhbllokua në të 17 minutë nga Acerbi, që i dha epërsinë djemve të Inzaghit.

Vendasit nuk u pajtuan me këtë rezultat dhe në pjesën e parë përmbysën gjithçka me Mancinin dhe El Shaaraëy për 2-1. Në pjesën e dytë, Thuram barazoi në të 49 minutë, para se sulmuesi të detyronte Angelinon të shënonte në portën e vet për rezultatin 2-3. Në fund (90+3') Bastoni "vulosi" shifrat për 2-4, teksa nuk kishte minuta për Kristjan Asllanin. Në rebeshin e "Olimpicos", trajneri Daniele De Rossi pëson humbjen e parë me verdhekuqtë.

Ora 17:00
VIDEO/ Ciro Immobile 200 gola në Serie A, Lazio mposht 1-3 Cagliarin dhe 'prek' Evropën

Në "Unipol Stadium" të Sardegnas, Cagliari u mposht 1-3 nga Lazio. Java e 24 e këtij sezoni do mbahet mend edhe nga Ciro Immobile, me sulmuesin e Lazios që shkon në kuotën e 200 golave të shënuar në Serie A. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal të lazialëve, pas autogolit të Deiola në minutën e 26-të. Në pjesën e dytë Immobile shënoi për 0-2 në të 50 minutë, para se Gaetano të shkurtonte shifrat. Në të 65 minutë Felipe Anderson "vulosi" fitoren e miqve. Me 37 pikë Lazio shkon në vendin e gjashtë dhe prek zonën Evropiane.

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Barzay: 10/02/2024 20:10

    Shyqyr qe fitume! Se me te than te drejten Jena katandis si mos ma keq. Forza Lazio!!!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Si ta dini nëse një djalë ju pëlqen apo thjesht po luan me ju?

Si ta dini nëse një djalë ju pëlqen apo thjesht po luan me ju?