GOLAT/ Girona barazon 1-1 me Betis, 'buzëqeshin' Real e Barcelona

Betis 2-2 Sevilla

La Liga e futbollit në Spanjë është në javën e 18-të. Në 19:00 në Sevilla, Real Betis dhe Girona barazuan 1-1. Miqtë nga Katalonja janë kryesues të renditjes dhe ndalja e tyre pas tre fitoreve radhazi ka bërë që Real Madridi dhe Barcelona ndjekëse "të buzëqeshin".

Përballja pa djemtë e Michel më kërkues dhe gjithçka u shpërblye në minutën e 39-të, kur Dovbyk nga penalltia kaloi në avantazh Gironën. Goli i barazimit u shënua vetëm në minutën e 88-të nga Pezzella, në zhvillimet e një këndoreje.

Edhe pse barazim, surpriza e sezonit kryeson me 45 pikë, tre më shumë se Real Madridi (-1 ndeshje) dhe Barcelona me 38 pikë.

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

'Frontline'/ Lita: Influencër të lidhur me Metën e Kryemadhin janë kontrolluar nga BKH! S’justifikojnë shtëpinë! Bregu: Dosja CEZ-DIA e mbyllur