GOLAT/ Napoli rikthehet në krye të Serie A, Gjimshiti titullar në fitore! Fiore 'shkërmoq' me 6 gola Leçen, në mbrëmje Roma - Inter

Kvaratskhelia shënon me penallti

Serie A e futbollit është në raundin e tetë. Kjo e diel sportive nisi në orën 12:30, me Napolin që fitoi 0-1 kundër Empolit për t'u rikthyer në krye të renditjes. Ndërkohë Berat Gjimshiti luajti titullar për Atalantën, me bergamaskët që fituan 0-2 kundër Venezias. Kapiteni i Kombëtares ishte ndër më të mirët në fushë. Leçe e Ylber Ramadanit u mposht thellë 0-6 nga Fiorentina, me shqiptarin që luajti 75 minuta. Mbrëmja kulmon me Roma - Inter.

Në "Carlo Castellani", Empoli vendas nuk mundi të ndalte Napolin. Ishim miqtë që fituan 0-1 me golin e Kvaratskhelia në minutën e 63 nga penalltia. Paçka humbjes, te Empoli mbrojtësi Ardian Ismajli bëri një paraqitje të mirë dhe ndali Lukakun. Napoli me këtë sukses merr kreun e renditjes.

Roma - Inter 'ndez' mbrëmjen e Serie A, formacionet zyrtare

Roma dhe Inter përballen këtë të diel në 20:45 në "Olimpico" për raundin e tetë në Serie A. Ivan Juric dhe Simone Inzaghi kanë zbardhur edhe formacionet zyrtare të ndeshjes.

ROMA (3-4-2-1): Svilar; Mancini, N'Dicka, Angelino; Celik, Cristante, Kone, Zaleuski; Dybala, Pellegrini; Dovbyk. Trajner: Juric

INTER (3-5-2): Sommer; Pavard, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhytarian, Dimarco; Thuram, Lautaro Martinez. Trajner: Inzaghi