GOLAT/ Përmbysje e madhe në 'Anfield', Liverpool fiton 4-1 ndaj Luton dhe vijon kryesimin në Premier League

GOLAT/ Përmbysje e madhe në 'Anfield', Liverpool fiton 4-1 ndaj Luton dhe vijon kryesimin në Premier League

Gakpo dhe van Dijk pas golave

Premier League nisi këtë të mërkurë javën e 26-të. Në "Anfield", Liverpooli fitoi 4-1 kundër Luton, por rezultati final mund të duket i gënjeshtërt pasi në shtëpi tifozët e kuq nuk ishin aq të qetë, sidomos në pjesën e parë.

Dueli nisi mirë për miqtë që shënuan pas vetëm 12 minutave lojë me Ogbene. Djemtë e Klopp u përpoqën të barazonin, por pa rezultat dhe 45 minutat e para u mbyllën 0-1 për miqtë.

Fraksioni i dytë i lojës nisi me "marshin e pestë" për Liverpoolin. Fillimisht van Dijk barazoi në minutën e 56-të, para se Gakpo dhe Diaz të shënonin golat e qetësisë.

Në fund kishte vend edhe për golin e katërt të Elliott dhe tanimë të kuqtë me 60 pikë kryesojnë renditjen e Premier League, katër pikë më shumë se Man. City (-1 ndeshje).

 

 

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit