GOLAT/ Roma 'poker' Monzës për Europën, Udine barazon 1-1 në shtëpi! Torino dhe Fiorentina 'shterpë'

GOLAT/ Roma 'poker' Monzës për Europën, Udine barazon 1-1 në shtëpi! Torino dhe Fiorentina 'shterpë'

Udinese 1-1 Salernitana

Serie A e futbollit është në javën e 27-të. Ky raund nisi të premte, aty ku Lazio humbi 0-1 me Milanin në "Olimpico". Kjo e shtunë sportive nisi me barazimin 1-1 të Udineses kundër Salernitanës. Në "Brianteo", Roma mposhti 1-4 vendasit e Monzës.

Roma siguroi fitoren e tretë radhazi dhe në "Brianteo" mundi 1-4 vendasit e Monzës. Djemtë e De Rossit ndodhen në vendin e pestë për momentin dhe janë kërcënim serioz për Bolognan që ka vetëm një pikë më shumë. Sfida për romanët u zhbllokua në minutën e 38-të me Pellegrinin, para se Lukaku t'i dërgonte skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin 0-2. Më pas Dybala në fraksionin e dytë shënoi golin e tretë dhe të qetësisë te Roma. Në këtë duel kishte vend edhe për golin e Paredes në të 82 minutë, para se Carboni nga jashtë zone të shënonte golin e "flamurit" për vendasit.

Serie A, java 27-të:

E shtunë:

15:00 Udinese 1-1 Salernitana

18:00 Monza 1-4 Roma

20:45 Torino 0-0 Fiorentina

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:06
VIDEO/ Tre fitore radhazi, Roma mposht 1-4 Monzën


Roma siguroi fitoren e tretë radhazi dhe në "Brianteo" mundi 1-4 vendasit e Monzës. Djemtë e De Rossit ndodhen në vendin e pestë për momentin dhe janë kërcënim serioz për Bolognan që ka vetëm një pikë më shumë. Sfida për romanët u zhbllokua në minutën e 38-të me Pellegrinin, para se Lukaku t'i dërgonte skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin 0-2. Më pas Dybala në fraksionin e dytë shënoi golin e tretë dhe të qetësisë te Roma. Në këtë duel kishte vend edhe për golin e Paredes në të 82 minutë, para se Carboni nga jashtë zone të shënonte golin e "flamurit" për vendasit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit