GOLAT/ Suksesi i 11-të radhazi për Man. City-n, Brentford shtang West Ham-in! Arsenali turpërohet në shtëpi dhe humbet titullin e Premier League

GOLAT/ Suksesi i 11-të radhazi për Man. City-n, Brentford shtang West Ham-in! Arsenali turpërohet në shtëpi dhe humbet titullin e Premier League

Goli i Haaland

Premier League e futbollit në Angli është në javën e 36-të. Në Londër, Brentford fitoi 2-0 me West Ham-in, ndërsa Manchester City fitoi 0-3 në transfertë me Evertonin. Në 17:30 Arsenali humbi 0-3 me Brighton.

Në "Goodison Park" në Liverpool, Evertoni vendas humbi 0-3 me Manchester City-n për javën e 36-të në Premier League. "Qytetarët" mbajnë vendin e parë dhe shijojnë suksesin e 11-të radhazi në kampionat. Dueli u hap në mnutën e 37-të nga Gundogan, me kapitenin që shënoi një gol për kornizë. Në të 39 minutë ishte Haaland që dërgoi shifrat në 2-0 pas asistit të Gundogan. Turko-gjermani do shkëlqente këtë ndeshje, duke shënuar dopietën personale në minutën e 51, me City-n që pas kësaj jave ka 85 pikë, katër më shumë se Arsenali, me djemtë e Guardiolës që kanë një ndeshje më shumë për të luajtur.

Arsenali humbi 0-3 me Brighton për javën e 36-të në Premier League. Me këtë humbje në "Emirates", djemtë e Artetas "lajnë duart" nga titulli kampion i këtij sezoni, duke mbetur pas Manchester City-t. Miqtë e De Zerbit kaluan në avantazh pas 51 minutash lojë me Encisco, teksa në të 86 minutë pas një gabimi nga vendasit, Undav shënoi golin e dytë. Në të 90+6', Estupinian dërgoi shifrat në 0-3 duke turpëruar "Topçinjtë". Arsenali me 81 pikë mbetet në vendin e dytë, katër pikë pas City-t kryesues, me "Qytetarët" që kanë një ndeshje më pak. Brighton me 58 pikë gjenden në vendin e gjashtë dhe janë me një këmbë në Europë.

Premier League - java 36-të:

Brentford 2-0 West Ham

Everton 0-3 Manchester City

17:30 Arsenal 3-0 Brighton

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:29
Arsenali 'lan duart' me titullin, surpriza e sezonit turpëron 'Topçinjtë' në Londër (GOLAT)

Arsenali humbi 0-3 me Brighton për javën e 36-të në Premier League. Me këtë humbje në "Emirates", djemtë e Artetas "lajnë duart" nga titulli kampion i këtij sezoni, duke mbetur pas Manchester City-t. Miqtë e De Zerbit kaluan në avantazh pas 51 minutash lojë me Encisco, teksa në të 86 minutë pas një gabimi nga vendasit, Undav shënoi golin e dytë. Në të 90+6', Estupinian dërgoi shifrat në 0-3 duke turpëruar "Topçinjtë". Arsenali me 81 pikë mbetet në vendin e dytë, katër pikë pas City-t kryesues, me "Qytetarët" që kanë një ndeshje më pak. Brighton me 58 pikë gjenden në vendin e gjashtë dhe janë me një këmbë në Europë.

Ora 17:45
VIDEO/ Manchester City tripletë në transfertë, 'Qytetarët' prekin titullin

 

Në "Goodison Park" në Liverpool, Evertoni vendas humbi 0-3 me Manchester City-n për javën e 36-të në Premier League. "Qytetarët" mbajnë vendin e parë dhe shijojnë suksesin e 11-të radhazi në kampionat. Dueli u hap në mnutën e 37-të nga Gundogan, me kapitenin që shënoi një gol për kornizë. Në të 39 minutë ishte Haaland që dërgoi shifrat në 2-0 pas asistit të Gundogan. Turko-gjermani do shkëlqente këtë ndeshje, duke shënuar dopietën personale në minutën e 51, me City-n që pas kësaj jave ka 85 pikë, katër më shumë se Arsenali, me djemtë e Guardiolës që kanë një ndeshje më shumë për të luajtur.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Altin Dumani nuk duket i frikësuar dhe ky është lajm i mirë

Mero Baze: Altin Dumani nuk duket i frikësuar dhe ky është lajm i mirë