VIDEO/ Manchester City tripletë në transfertë, 'Qytetarët' prekin titullin

Gundogan pas golit të parë

Në "Goodison Park" në Liverpool, Evertoni vendas humbi 0-3 me Manchester City-n për javën e 36-të në Premier League. "Qytetarët" mbajnë vendin e parë dhe shijojnë suksesin e 11-të radhazi në kampionat. Dueli u hap në mnutën e 37-të nga Gundogan, me kapitenin që shënoi një gol për kornizë. Në të 39 minutë ishte Haaland që dërgoi shifrat në 2-0 pas asistit të Gundogan. Turko-gjermani do shkëlqente këtë ndeshje, duke shënuar dopietën personale në minutën e 51, me City-n që pas kësaj jave ka 85 pikë, katër më shumë se Arsenali, me djemtë e Guardiolës që kanë një ndeshje më shumë për të luajtur.

GOLAT/ Suksesi i 11-të radhazi për Man. City-n, Brentford shtang West Ham-in! Arsenali turpërohet në shtëpi dhe humbet titullin e Premier League

×

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin