Goli i 12-të sezonal, Cristiano Ronaldo mrekullon sërish nga Arabia Saudite (VIDEO)

Goli i 12-të sezonal, Cristiano Ronaldo mrekullon sërish nga Arabia Saudite (VIDEO)

Goli i Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo vijon të shkëlqejë edhe pse në moshën 38-vjeçare. Sulmuesi portugez ka gjetur golin e 12-të sezonal me Al Nassr, me ekipin e CR7 që fitoi 2-0 kundër Al Khaleej për raundin e 12-të në ligën elitare të futbollit në Arabinë Saudite.

Ndeshja nisi mirë për vendasit, që shënuan me Mane në minutën e 10-të, por goli u anulua për pozicion jashtë loje. Më pas në të 26 minutë, Ronaldo do përfitonte nga asisti i Ghareeb dhe do shënonte. Lëvizje të bukura nga sulmuesi, që me një goditje nga jashtë zone shtangu portierin Al Haidarl.

Në pjesën e dytë Ronaldo asistoi për Laporte, me mbrojtësin që shënoi golin e dytë për rezultatin final 2-0. Pas javës së 12-të, Al Nassr mban vendin e dytë me 28 pikë, katër më pak se kryesuesit e Al Hilal.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Kandidon përballë dy shqiptarëve/ Kush është deputetja e VMRO DPMNE-së që kërkon postin e presidentit në Maqedoninë e Veriut?

Kandidon përballë dy shqiptarëve/ Kush është deputetja e VMRO DPMNE-së që kërkon postin e presidentit në Maqedoninë e Veriut?