Goli i anuluar në derbi, Pioli braktis intervistën pas humbjes me Inter! Sonte gjysmëfinalja e kthimit Juventus-Fiorentina

Spektakolare, me polemika dhe braktisje të intervistave është mbyllur derbi i Italisë mes Interit dhe Milanit ku zikaltërit falë fitores 3-0 kanë siguruar finalen e Kupës së Italisë, që mungonte prej 11 vitesh.

Gjysmfinalja e kthimit, pas të parës që u mbyll 0-0, u zhbllokua që në minutën e 4 nga Martinez, i cili realizoi me një kthesë të ëmbël. Në vijim Milan rikuperoi në lojë dhe në raste, por ishte sërish Martinez që dyfishoi pas një parabole. Në pjesën e dytë Milan tentoi të rihapte kualifikimin, duke qenë se në Itali vlente ende goli në fushë kundërshtare. ‘Djalli’ arrit të realizonte në minutën e 66, por arbitri e anuloi me pretendimin se Kalulu në pozicion jashtë loje i kishte bllokuar rrezen portierit Handanovic.

Më tej zikaltërit kampionë në fuqi të Seria A vranë çdo shpresë me golin e tretë, të realizuar nga Gosens. Në fund kishte festë të papërmbajtur te zikaltërit, ndërsa mërzija ishte në fytyrat e futbollistëve të Milanit, por trajneri Pioli ka shkuar më shumë se kaq, teksa braktisi edhe konferencën për shtyp kur u pyet për golin e anuluar. Trajneri tha se i kishte sosur durimi me gabimet e arbitrave.

Në finale Inter do të ndeshet me fituesin e çifiti Juventus-Fiorentina që luhet sonte në orën 21:00. Ndeshja e parë në Firence është mbyllur 0-1 në favor të bardhezinjve që kanë një bonus jo të vogël për biletën e finales.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Nevoja për një qasje të re ligjore për industrinë e detit dhe plazhet shkëmbore

Mero Baze: Nevoja për një qasje të re ligjore për industrinë e detit dhe plazhet shkëmbore