Goli kundër Laçit dhe 4 milionë euro, si Manchester United e humbi Erling Haaland-in: Nuk patën besim

Goli kundër Laçit dhe 4 milionë euro, si Manchester United e humbi Erling Haaland-in: Nuk patën besim

Erling Haaland te Malmo (i shënon Laçit) dhe Ole Solskjaer

Erling Brout Haaland mund të ishte një futbollist i Manchester United në 2018, me drejtuesit e "Djajve" që nuk besuan te aftësitë e djaloshit, asokohe vetëm 17-vjeçar. Një gjë të tillë e tregoi Ole Solskjaer, me ish-trajnerin e United që në një intervistë zbulon prapaskenat.

“Unë telefonova Manchester United gjashtë muaj para se Erling të shpërthente dhe iu thashë se e kisha parë këtë sulmues me shumë potencial. Kushtonte vetëm 4 milionë euro, por ata nuk më dëgjuan, nuk donin ta blinin”, tha norvegjezi.

Tanimë me Manchester City-n, Haaland ka edhe një të kaluar kundër ekipeve shqiptare, me Molden që në 2018 eliminonte Laçin nga Kupat e Evropës, teksa Haaland shënonte në Norvegji me 11 metërsh.

Ky mund të konsiderohet sezon rekord për Erling Haaland. Sulmuesi i Manchester City është shpallur “Futbollisti i Vitit 2023”. Një çmim prestigjoz për norvegjezin, i cili po ndjek gjurmët e shokut të tij të skuadrës Ruben Dias në vitin 2021 dhe ish-it, Sterling, më 2019.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sulmi me armë zjarri në Rotterdam, viktimat janë dy gra, një 14-vjeçare e plagosur

Sulmi me armë zjarri në Rotterdam, viktimat janë dy gra, një 14-vjeçare e plagosur