Gonxhe: Gati paketa, u vijmë në ndihmë transportit të pasagjerëve

Drejtori i Transportit Rrugor Blendi Gonxhe tha se sektori më i goditur në këtë periudhë është ai i transportit urban dhe i linjave të pasagjerëve. Për këtë arsye Gonxhe tha se është përgatitur një paketë që do ti propozohet qeverisë dhe do të krijohen lehtësira për t’u ardhur në ndihmë këtij sektori.

“Për të gjitha shërbimet e transportit, autobusët urbanë, linjat e qytetarit për mjetet që nuk kanë lëvizur në këtë periudhe, ne do punojmë që të ketë lehtësira. Të gjithë këto operatorë janë duke u parë. Ne po përgatisim një paketë, që do ia propozojmë qeverisë dhe do u vijmë në ndihmë. Sepse ky është sektori më i goditur nga kjo krizë, ne do rishikojmë gjithçka mundemi, në mënyrë që t’i vijmë menjëherë në ndihmë këtij sektori”, tha Gonxhe për Report Tv.


Lajmi kryesor:

Gonxhe për Report Tv: Tregjet të mos mbingarkohen, do ketë furnizim të vazhdueshëm me ushqime


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?×

Lajmi i fundit

John

Nesër në parlament/ Shtyrja e pagesës së kësteve të tatimit mbi fitimin, heqja e taksës së infrastrukturës për rindërtimin, e kredia e re nga FMN!