Gozleme me djathë dhe bishta qepësh - Byreçka turke nga zonja Albana

Gozleme me djathë dhe bishta qepësh - Byreçka turke

Përbërësit:

Për brumin:

 • 300 gr miell
 • 3 gr kripë
 • 120 ml ujë
 • 100 gr kos

Për mbushjen:

 • 200 gr djathë i bardhë
 • 200 gr djathë kaçkavall i butë
 • 100 gr krem djathi
 • 25 gr bishta qepësh
 • Gjalpë 

Përgatitja:

Vendosim miellin, kripën, ujin dhe kosin në një enë. Zëmë brumin dhe e lëmë të pushojë për 10 minuta. Ndërkohë thërrmojmë djathrat dhe presim hollë bishtat e qepëve. Ndajmë brumin në toptha, i hapim dhe i mbushim. I skuqim byreçkat në një tigan me pak vaj, më pas i spërkasim me pak gjalpë. 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Kuvendi i Rithemelimit, gazetarja e Report Tv: Do të miratohet një rezolutë me tezat e Berishës kundër organeve të drejtësisë

Kuvendi i Rithemelimit, gazetarja e Report Tv: Do të miratohet një rezolutë me tezat e Berishës kundër organeve të drejtësisë