Grabitën me kallashnikov pikën e karburantit në Lezhë, në pranga 2 vëllezërit! Morën 100 mijë lekë, vodhën dhe celularin e shitësit (VIDEO)

LEZHË- 2 vëllezër, David dhe Mark Lalaj, 21 dhe 16 vjeç kanë rënë në pranga pasi vodhën gjatë natës, nën kërcënimin e një arme “kallashnikov”  xhiron ditore prej 100 mijë lekësh të një pikë karburanti.

Ngjarja ndodhi gjatë mesnatës së datës 22 shtator ku 2 vëllezërit shkuan me motoçikletë në një karburant në Shënkoll dhe nën kërcënimin e kallashnikovit, i vodhën shitësit xhiron ditore si dhe aparatin celular, pas kësaj, dy të rinjtë u larguan menjëherë me motoçikletë, por pas një kohe ata u arritën që të kapeshin.

Pas ngjarjes, në një zonë me shkurre dhe në një banesë të braktisur policia gjeti armën e zjarrit kallashnikov, motoçikletën, skafandrat e motoçikletës dhe veshjet që janë përdorur nga 2 autorët që kryen vjedhjen. Vëllezërit nga Shënkolli i Lezhës akuzohen për veprat penale "Vjedhja me armë", "Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike", të kryera në bashkëpunim.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Mungoi në ndeshjet e Kombëtares, mesfushori lë pas lëndimin

Mungoi në ndeshjet e Kombëtares, mesfushori lë pas lëndimin