Grabitësi i kazinove në gjyq
rrezikon dënim me 9 vite burg

Grabitësi i kazinove në gjyq<br />rrezikon dënim me 9 vite burg
Humbte paratë në kazino e më pas i grabiste përfundon në gjyq Ilir Lelo 45 vjeçari nga Vlora. Ilir Lelo u prangos dhjetorin e shkuar në Tiranë në tentativën e tretë të grabitjes, ndërsa me dy akuzat e ngritura nga prokuroria ai rrezikon 9 vite burg.
 
Eshtë arrestua në flagrancë teksa tentoi të grabiste kazinon e tretë në Tiranë përfundon në gjyq 45 vjeçari nga Vlora Ilir Lelo.
 
Sipas prokurorisë së Tiranë Lelo fillimisht hynte në kazino si klient dhe pasi humbte paratë kërcënonte me armën pistoletë kasierët duke marrë xhiron që ndodhej në kasë.
 
Lelo u prangos më 30 dhjetor të 2016 pasi tentoi të grabiste kazionon e tretë ndërsa më herët prej orës 19:00 ai nisi serinë e grabitjeve prej Zogut të zi e deri tëk Selvia për tu rikthyer më pas në rrugën Mine Peza.
 
“Me jep leket dhe çfare te kesh atyse perndryshe do te vras, largohu shpejt dhe bej sikur nuk me pe” janë komunikimet që Lelo ka patur me dy kasierët e grabitur të cilët janë përdorur si provë nga prokuroria gjatë hetiemve.
 
Arma pistoletë e sekuestruar e Lelos rezulton se teknikisht nuk mund të kryente qitje ndërsa 15 fishekët që ai mbante nga ekspertimi kane rezultuar të rregullta.
 
E teksa planifikonte grabitjen, Lelo është konfliktuar dhe me një nga punonjësit e kazinos dhe një klient që luante pranë me makinetët e tij pasi këta i kanë kërkuar të fik cigaren.

Ilir Lelo mundi të marrë nën kërcënimin e armës afro 750 euro në dy kazinot në të cilat ai luajti dhe humbi paratë.
 
45 vjeçari me preçedent penal rrezikon një dënim prej 9 vitesh për armbajtie pa leje dhe grabitje me armë.Redaksia online
D.M/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri