Grabitja, këmbanë alarmi, të anulohet koncesioni i aeroportit

Grabitja brenda aeroportit te Rinasit ne Tirane eshte nje kembane alarmi per pasigurine dramatike ne te vetmin aeroport nderkombetar te Shqiperise.

Qeveria dhe gjithe institucionet shteterore jane pergjegjese per kete situate qe kercenon seriozisht sigurine kombetare dhe duhet te marrin menjehere masat e nevojshme.

Shteti ka dhene koncesionin e aeroportit dhe ka licensuar kompanite e sigurimit dhe policite private. A ka pasur korrupsion ne keto perzgjedhje?

A vazhdon ky koncesion te demtoje rende xhepat e qytetareve shqiptar dhe sigurine kombetare? Mendoj se eshte momenti qe te anullohet ky koncesion dhe aeroporti te administrohet nga entitete shteterore per vete rendesine kombetare qe ka.

Prokuroria duhet te hetoje pa asnje kompromis kete krim me pasoja te shumaneshme per Shqiperine si dhe korrupsionin ne aeroport dhe kudo tjeter.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi për hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore?

Komento

Komente

 • Fredi: 10/04/2019 11:10

  Shyqyr që erdhi koha të fillojnë këto mendime se eshte bërë batërdia për 30 vjet.

  Përgjigju
  • Gani: 11/04/2019 07:39

   Prekuroria te gjeje pronaret e vertet te ketyre kompanive !ata gjenden kollaj kush shane ai eshte pronari!shikoni bashen se ai eshte hollandes se do ju dali kompania kineze me adrese fallco ne Hollande hahaha×

Lajmi i fundit

John

Aksident i rëndë në Fushë-Krujë! 'Volksëagen'-i përplas 52-vjeçarin me skuter, në gjendje të rëndë tek Trauma