Greqi, sekuestrohen 300 kg
kanabis, vinte nga Shqipëria

Greqi, sekuestrohen 300 kg<br />kanabis, vinte nga Shqipëria
GREQI-Policia helene ka sekuestruar 302 kg kanabis në Kozan në afërsi të kufirit me Shqipërinë.
 
Lënda narkotike ishte paketuar në 10 thasë dhe ishte fshehur në një furgon me targa greke që shoqërohej nga dy autovetura që drejtoheshin nga dy të rinj shqiptarë, 33 dhe 25 vjeç, të cilët u arrestuan.
 
Droga ishte ngarkuar në Shqipëri, ndërsa destinacion ishte tregu në Athinë.

Hetimet vazhdojnë për zbulimin e rrjetit, pasi po merren në pyetje të arrestuarit. 


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Për cilën forcë do votoni më 14 maj? PS mban vendin e parë! PD pikiatë me rreth 25%! Meta-Berisha të dytët

Për cilën forcë do votoni më 14 maj? PS mban vendin e parë! PD pikiatë me rreth 25%! Meta-Berisha të dytët