Greva e kontrollorëve, Balluku: I prekur çdo qytetar i Shqipërisë, vetëm nga presioni dhe shantazhi i një grupi njerëzish

Ministrja Belinda Balluku lidhur me grevën e kontrollorëve të AlbControll tha se është prekur çdo qytetar i vendit sipas saj vetëm nga një shantazh i pastër dhe presioni që bëjnë një grup njerëzish.

“Nje greve e paster ne thyerje te te gjitha ligjeve. Keta tani ofrojne me pak se gjysma e punes qe ofronin kur ishin para pandemise. Ky eshte rast qe duhet ta lini politiken jashte ketu eshte prekur çdo qytetar thjesht dhe vetem nga presioni dhe shatazhi qe bejne nje grup njerezit. Kapja e shtetit eshte shantazh i paster. Ata neser ne mengjes mund te zgjohen dhe te thone sna mjaftojne 4 mije dollare por duam 10 mije si do ta zgjidhim?”, tha ajo.


Lajmi kryesor:

Kontrollorët e trafikut ajror pezullojnë punën pas uljes së pagave, anulohen të gjitha fluturimet nga Rinasi! Balluku: Grusht shteti, të përfshirë Meta e Berisha! Sot s'mund të vijnë vaksinat anti-COVID


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e keni të qartë mënyrën se si do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Meta takon Ramush Haradinajn: Përherë kënaqësi të takohem me gjigandin e Kombit