PAMJET Ekskluzive nga ndërhyrja e policisë në Tiranë/Banorët: Edhe fqinja jonë refuzon ushqimin prej 6 muajsh

TIRANË - Tragjedia në familjen Josifi në Kombinat ka sjellë menjëherë ndërgjegjësimin qytetar për të mos heshtur më. Një telefonatë në polici me alarmin se ishte pjesë e “Dëshmitarëve të Jehovait”, zbuloi një grua 51-vjeçare që prej 6 muajsh nuk ushqehej dhe nuk dilte nga banesa. Frika e nxitjes nga sekte fetare angazhoi menjëherë policinë, ku pamjet e ndërhyrjes dhe se çfarë thotë vetë zonja, Report TV i sjell ekskluzivisht përmes emisionit “112” të realizuar nga gazetari Antonio Çakshiri.

Telefonata në Sallën Operative erdhi pak ditë pas ngjarjes së rëndë ku nënë e bijë ndërruan jetë për shkak të mosushqyerjes ndërsa dyshohet se ato ishin pjesë e një sekti fetar dhe se akti ishte kryer me besimin e verbër se do ringjalleshin.

Rasti që sjellim në vëmendje tani, ka ndodhur në një apartament pranë rrugës së Elbasanit ku zonja 51-vjeçe jeton me nënën dhe kunatën e saj.

Ajo ka rreth 6 muaj që refuzon të ushqehet dhe konsumon vetëm pije, sipas saj për shkak të problemeve shëndetësore. Nga efektivët pyetet nëse bën pjesë në ndonjë sekt fetar por nuk jep një përgjigje të qartë.

Gjatë kontrollit nga doktori në banesë gruaja flet për ringjalljen, një fjali mes fjalëve të lidhura pa kuptim: "Ringjallem, ngjallem, të na marrëshin të keqen se ringjallem, nuk vdes njeri nga ringjallja".

Burime nga policia bëjnë me dije se libra fetarë janë gjetur në banesën e saj.  Hetimet për këtë rast po vijojnë.

a.ca./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

 • Iris: 10/07/2020 00:42

  Do ishte mire qe te behen publike emrat dhe pamjet e ketyre librave,sepse kleriket po akuzojne njeri-tjetrin dhe asnje s'po merr persiper fajin ,te pakten kjo do vinte gishtin mbi fajtoret e vertete.

  Përgjigju
  • Mira: 10/07/2020 11:07

   Asnje klerike nuk po akuzon njeri-tjetrin. Ata qe perfaqesojne religjonet zyrtare kane deklaruar te verteten mbi besimin dhe veprat e ketyre njerezve jane totalisht kunder besimit ne Zot. Varet kush grupim o individ ja ka shpelare mendjen. Asgje nuk mund te fshihet gjate ne kete bote, e verteta do dali nje dite.

 • Semi: 10/07/2020 00:35

  Ska me tani! Edhe po te doni ste le policis te vdesesh! Se i prishet makiazhi neper bote...

  Përgjigju
 • Lili: 09/07/2020 19:20

  Sa do ket si puna e saj

  Përgjigju
 • Tope Papagalos: 09/07/2020 17:12

  Mbyllini keto sekte fetare se po i bejne lavazh truri miletit. Keto sekte jane grupe terroriste

  Përgjigju
  • Tope Papagalos: 10/07/2020 17:01

   Ke te drejte o Papagall

  • Parangalli: 09/07/2020 23:32

   Aq sa politika o Tope apo me pak?

 • Delinquenti: 09/07/2020 17:05

  Ore policia lejeni tjetren te vdesi ashtu don ajo ashtu te bohet NJI BUDALL MO PAK EDHE SE BOHEN SHUM, SHUM BUDALLEJ ME PAK CI DUM,SHIFNI DHE RUNI TE MENCMIT SE KANE NGEL AKOMA........

  Përgjigju
  • Bepi: 10/07/2020 04:59×

Lajmi i fundit

John

Eugert Lazaj vrau veten! Flasin prindërit: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefona, kërkoi grila të ngurta se thoshte ka njerëz jashtë shtëpisë!