Guvernatori i Puglias: Takimi me Ramën më sjell kënaqësi që buron nga një miqësi e lashtë me fakte, jo fjalë

Guvernatori i rajonit të Puglias, Michele Emiliano ka postuar një foto të tij me kryeministrin Edi Rama, i cili ndodhet në Itali me rastin e 30-vjetorit të eksodit shqiptar të 6 marsit 1991.

Michele Emiliano  i ka uruar mirëseardhjen kryeministrit Rama, duke u shprehur se është një kënaqësi ta kenë në Itali pasi miqësia e tyre është e lashtë e bazuar në fakte dhe jo fjalë.

“Erdhi sot me rastin e 30 vjetorit të eksodit shqiptar kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Ta kem këtu së bashku me ministrin Di Maio, është një kënaqësi që buron nga një miqësi e lashtë e bazuar në fakte dhe jo fjalë”, shkruan guvernatori i rajonit të Puglias, Michele Emiliano.


Lajmi kryesor:

30 vite nga eksodi i 25 mijë shqiptarëve drejt Italisë, Luigi Di Maio: Ato pamje, të gdhendura në memorien tonë! Rama: Bujaria italiane nuk do të harrohet kurrë


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha