Haaland ‘e tepron’, e nis fuqishëm në Angli! I dhuron 3 pikët Manchester Cityt

Haaland ‘e tepron’, e nis fuqishëm në Angli! I dhuron 3 pikët Manchester Cityt

Haaland feston një prej golave

Të gjithë i kishin sytë tek ai dhe Erling Haaland nuk zhgënjeu. Norvegjezi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshmë këtë aventurë në Premier League, duke shënuar 2 gola në debutim dhe i ka dhënë kështu 3 pikët e para Manchester Cityt këtë sezon.

Në ndeshjen hapëse ndaj Ëest Ham ‘qytetarët’ fituan pastër 0-2 në transfertë.

Një gol për secilën pjesë ka mjaftuar që ekipi i Manchester City të largohet me fitore nga kjo transfertë. Një penallti e fituar në minutën e 36 nga Haaland dhe e kthyer në gol po nga vetë ai, ka mbyllur pjesën e parë. Ndërkohë që në pjesën e dytë do duhej një asist fantastik i De Bruyne për të nxjerrë vetëm për vetëm me portierin Haaland që nuk gabon as kësaj here.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Baraka ku po qëndronte u përfshi nga zjarri, 57-vjeçari në Sarandë ndërron jetë! Nuk mundi t'i mbijetonte plagëve të marra

Baraka ku po qëndronte u përfshi nga zjarri, 57-vjeçari në Sarandë ndërron jetë! Nuk mundi t'i mbijetonte plagëve të marra