Hajdari: Acarimi Rama-Meta, sfidë personale kundër interesit të Shqipërisë

Kryetarja e grupit parlamentar demokrat Rudina Hajdari ka reaguar në lidhje me situatën e fundit poltike në vend.

Pas deklaratës së Metës, se vendimi i Kolegjit Zgjedhor për të mos marrë parasyshë dekretin e tij është një akt pa peshë juridike dhe pas nisjes së shpërndarjes së fletave të votimit në KZAZ-të e rretheve , Hajdari ka thënë se hapat drejt acarimit Rama-Meta janë një sfidë personale dhe jo një qëndrim pro interesit të shqipërisë.

"Çdo hap drejt acarimit të gjendjes dhe ekstremizimit të pozicioneve Meta-Rama nuk është asgjë tjetër veç se një sfidë personale dhe jo një qëndrim pro interesit të Shqipërisë."- shkruan Hajdari në rrjetet sociale.

D.H/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Operacioni në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?

Komento

Komente

 • Daku: 25/06/2019 16:26

  Ne fund do ta haj lali fiku hahahaaaaa....edhe ti po e po...hahaaaa...kur ta kapesh ti ku fle lepuri e si luajne bajlozat ne politik ehaaa

  Përgjigju
 • LORA: 25/06/2019 15:28

  Kjo marifetcija e hajgareve eshte ne misionin e vendosjes se simetrise se zullumit kudo,majtas-djathtas,,,, dhe kjo si shpetimtare do te sjelle shpetimin !!!!! A thua se kjo ,qe erdhi dje prej Amerike, di me shume sec dijne shqiptaret e tranzicionit rraskapites te pas-nentedhjetes. Kjo u katapultua pa asnje kontribut politik personal ne 2017-en;vetem me kontributet kriminale te azem hajgares,,,,ne taborrin kriminal dhe antikombetar te babaleve. Neveri per mediat qe i japin kaq shume hapesire nje niveli intelektual mjeran,si puna e kesaj.

  Përgjigju
 • ROZA: 25/06/2019 14:40

  Eshte shume e vertete nuk ke artikulimin te mire por fjalet e tua jane me vend kush ka deshiren e mire tete degjoje.Te lumte

  Përgjigju