Hakerat marrin llogarinë e Maradonës, vendosin foto profili Pele-në! 'Kam inskenuar vdekjen'

Hakerat marrin llogarinë e Maradonës, vendosin foto profili Pele-në! 'Kam inskenuar vdekjen'

Diego Maradona

Kanalet zyrtare të komunikimit në rrjetet sociale të Diego Armando Maradonës janë hakeruar. Ish-ylli argjentinas i futbollit u nda nga jeta më 25 nëntor 2020 dhe prej asaj kohe, familjarët e tij menaxhonin rrjetet sociale.

Tanimë ato kanë rënë preh e një sulmi të hakerave, teksa foto e profilit është zëvendësuar me atë të "rivalit" të tij, Pele. Veç saj, mesazhet e lëna në rrjet kanë shqetësuar fansat. "E dini që kam falsifikuar vdekjen time apo jo?", thuhej në postime.

Familja e Maradonës konfirmoi menjëherë përmes Instagramit se ishte një sulm kibernetik. “Me keqardhje ju informojmë se llogaria zyrtare e Diego Maradona në Facebook ka pësuar një sulm kibernetik”. Në këto orë janë disa dhjetëra postime anormale që kanë dalë në profilin e ish-kampionit të Napolit, i cili numëron mbi 12 milionë ndjekës në Facebook.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit