Hapja e negociatave/ Pëllumbi në Repolitix: Kemi besim për një 'PO'Sekretari organizativ i PS, Arben Pellumbi ka deklaruar se mazhoranca ka besimin e plotë që do të marr një vendin pozitiv për Hapjen e Negociatave. Ai ka thënë se Shqipëria duhet ti bëjë të gjitha detyrat e saj edhe nëse merr përgjigje negative.

"Ne kemi besim se do ta marrim PO. Kjo është një rrugë e jona, e populli,  është aspiratë e popullit. Do të përtypim qoftë Po qoftë Jo. Përpara se të gjykojmë se çdo të ndodhi opozita mbajti një qëndrim radikal. Këta njerëz që lanë njerëz edhe jashtë pushtetit lokal. Askush nuk mban përgjegjësi për askion e dështuar. Pati ndikim si delja e zezë edhe tek Holanda. Ambasadori anglez tha se vijnë në Angli dhe zhgënjehen. Po sigurisht që ka krim të organizuar. Edhe në Holandë ka policie të korruptuar. Por qeveria duhet të bëjë punën e saj. Ne Shqiptarët duhet të sakrifikojmë më shumë për vendin tonë."


Lajmi kryesor:

Negociatat e kriza politike/ Arben Pëllumbi në Repolitix: Refuzimi, çështje e riorganizimit të BE! Nazarko: PD ka humbur 300 mijë vota


  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?×

Lajmi i fundit

John

E gjithë Delvina në zi për vdekjen e të miturit, Rama anulon vizitën