Harry Kane në ndeshjen e Champions League, familjarët aksident me makinë! Tre fëmijët në spital

Harry Kane në ndeshjen e Champions League, familjarët aksident me makinë! Tre fëmijët në spital

Makina e aksidentuar me familjarët e Kane

GJERMANI - Tre nga fëmijët e Harry Kane u dërguan në spital pasi u përfshinë në një aksident automobilistik në Gjermani. Kreu i departamentit lokal të zjarrfikësve tha se ishin "me të vërtetë me fat" që asnjë nuk pësoi lëndime më të rënda.

Përplasja ndodhi rreth orës 17:15 me orën lokale të së hënës pranë Mynihut, kur Kane nuk ishte në Gjermani pasi udhëtonte për në Londër për ndeshjen e Bayern Munich në Ligën e Kampionëve kundër Arsenalit.

Fëmijët e Kane ishin në një furgon Mercedes kur një Renault u përplas me automjetin në autostradën shtetërore 2071 pranë Schaftlarn. Renault më pas goditi një Land Rover.

Asnjë nga nëntë personat e përfshirë në aksident nuk u plagos rëndë. Fëmijët e Kane, Louis tre vjeç, Vivienne, pesë dhe Ivy shtatë vjeç ishin në Mercedes. Një i afërm i Kane tha për BBC: "Ata janë mirë dhe shkuan në spital vetëm për një kontroll rutinë."

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Veliaj pret Massimiliano Fedriga: Tirana, qytet Europian dhe partner strategjik në bashkëpunimin mes dy vendeve

Veliaj pret Massimiliano Fedriga: Tirana, qytet Europian dhe partner strategjik në bashkëpunimin mes dy vendeve