Hashure me hidërsha, një mëkat i ëmbël nga zonja Albana

Hashure me hidërsha

Përbërësit:

  • 1 gotë grurë
  • 1 gotë sheqer
  • 2 lgj niseshte
  • Arra të copëtuara
  • Rrush të thatë
  • Kanellë pluhur
  • Hidërsha

Përgatitja:

Pasi e kemi lenë grurin për disa orë në ujë e vendosim të ziejë. Sapo gruri të fillojë të zbardhet dhe të shpërthejë kokrra shtojmë sheqerin dhe e lemë në vlim për rreth 15 minuta. Niseshten e hollojmë me pak ujë dhe e shtojmë tek hashurja, shtojmë dhe gjethet e hidërshasë, rrushin e thatë dhe kanellën. Pasi e ndajmë në tasa hedhim sipër arra të thërrmuara dhe kanellë pluhur.   

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

"Fluturo lart, Kevin, si shqiponjat! Fluturo te Zoti!" Qindra persona i japin lamtumirën 19 vjeçarit shqiptar, humbi jetën në aksident