Haxhinasto takim me Sequi:
Do realizojmë pritshmëritë e KE

Haxhinasto takim me Sequi:<br />Do realizojmë pritshmëritë e KE
Zv/kryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto, garantoi sot ambasadorin e Bashkimit Europian në Shqipëri, z. Ettore Sequi, për angazhimin e plotë të Qeverisë shqiptare për të punuar në drejtim të realizimit të pritshmërive të vendosura nga Komisioni Europian përpara Shqipërisë si në fushën e reformave politike, ashtu dhe atyre tekniko-juridike.

Haxhinasto dhe Sequi diskutuan mbi situatën politike në vend, si dhe për dinamikën e zhvillimeve në plotësimin e detyrave që Shqipëria ka për procesin e integrimit europian.

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Kufizim orari dhe mund të zhvendoset ‘lagja e dritave të kuqe’, punonjësit e seksit po protestojnë në Amsterdam

Kufizim orari dhe mund të zhvendoset ‘lagja e dritave të kuqe’, punonjësit e seksit po protestojnë në Amsterdam