Helmohet gruaja e kryeagjentit sekret të Kievit

Helmohet gruaja e kryeagjentit sekret të Kievit

Kyrylo Budanov dhe Marianna Budanova

Marianna Budanova, gruaja e shefit të inteligjencës ushtarake ukrainase Kyrylo Budanov, është helmuar. Këtë e bëjnë me dije mediat ukrainase, duke cituar burime nga Ministria e Mbrojtjes e Kievit. 

Gruaja u diagnostikua me helmim nga metalet e rënda

"Këto substanca nuk përdoren në asnjë mënyrë në jetën e përditshme dhe në punët ushtarake. Prania e tyre mund të tregojë një përpjekje të qëllimshme për të helmuar një person specifik", thanë disa burime. 

Marianna Budanova ndodhet në spital. Ajo ishte "me shumë gjasa e helmuar nga ushqimi". 

"Ajo tashmë është më mirë", shtuan ata

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Wayne Rooney kërkesë të çuditshme: Dua të bëhem ndihmësi i Guardiolës

Wayne Rooney kërkesë të çuditshme: Dua të bëhem ndihmësi i Guardiolës