Heqje totale e veshkës, realizohet me sukses ndërhyrja në spitalin ‘Memorial’ në Fier

Një operacion i vështirë i heqjes totale të veshkës është realizuar me sukses nga personeli i Shërbimit të Kirurgjisë Urologjike në Spitalin Memorial të Fierit, tek një pacient 74-vjeçar.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në facebook momente të punës së ekipit mjekësor, ndërsa i shpreh mirënjohjen mjekëve kirurgë si dhe personelit që asistuan.

“Falë bashkëpunimit të shërbimit ambulator, të shërbimit të imazherisë së avancuar dhe të shërbimit të urologjisë u realizua në kohë diagnostikimi i rastit dhe realizimi i ndërhyrjes komplekse”, shkroi Rama.

 

 

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 20/02/2024 03:41

  Ramke,cfare te re ka lajmi?! Nenes time ja kane hequr veshken doktoret ne Tirane me operacion qe ne 1970.Operacionin e ka drejtuar i ndjeri min.Dr. Llambi Zicishti dhe ekipi i kirurgeve te shkelqyer te spitalit kirurgjik,Tirane.Si prove nena ka akoma vragen e operacionit.Operacioni i bere ne spitalin e Fierit,mund te kete te beje me veshkat,por duhet te jete dicka tjeter me specifike,jo thjesht heqje veshke, se ate e bejme prej kohesh.

  Përgjigju
  • Doktori: 22/02/2024 09:51

   Operacion që është kryer në disa qytete të vendit që në fillimet e shekullit XX-të.

 • Sondazhi i ditës:

  Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano