Hetimi për arbitrin e finales së Champions League, UEFA merr vendimin për Marciniak

Hetimi për arbitrin e finales së Champions League, UEFA merr vendimin për Marciniak

Szymon Marciniak


Szymon Marciniak do jetë arbitri kryesor i finales së Champions League. Këtë vendim ka marrë UEFA pas ankimeve kundër tij, me polakun që ishte pjesë kryesore e një tubimi në vendlindje, për një parti të ekstremit të djathtë që nxiste diskriminimin dhe homofobinë. Pas hetimit, UEFA ka pranuar një kërkesë falje nga arbitri dhe në datën 10 qershor në Stamboll, Marciniak do jetë gjyqtari i finales Manchester City - Inter.


Lajmi kryesor:

UEFA hap hetim për arbitrin e finales së Champions League, merret vendimi për Marciniak


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Zbulohen emrat e disa prej artistëve që do marrin pjesë në Festivalin e Këngës në RTSH, mes tyre Luiz Ejlli

Zbulohen emrat e disa prej artistëve që do marrin pjesë në Festivalin e Këngës në RTSH, mes tyre Luiz Ejlli