Himara çel sezonin, Goro: Qytet turistik 12 muaj të vitit

Himara ka çelur zyrtarisht sezonin turistik për vitin 2019. Si asnjherë tjetër Borshi ka qenë i mbipopulluar, ku përveçse banorëve të zonës ka pasur edhe shumë turistë, të cilët kanë kaluar një ditë ndryshe nën ritmet e festivalit South Outdoor Festival i cili do të shoqërojnë për 3 ditë me rradhë këtë atraksion turistik.

Po ashtu në këtë event, nuk kanë munguar edhe promovimi i  traditës jugore si edhe performancat me shfaqje sportive.  

Sipas kryetarit të Bashkisë Himarë, Gjergji Goros kjo tradite e aplikuar dhe në vitet parardhëse për celjen e sezonit është mënyra më e mirë për ta promovuar Himarën. Ai e quajti Himarën një qytet turistik në 12 muaj të vitit.

South outdoour festival u ndoq nga shumë të rinjë të cilët e shohin këtë si mënyrë është promovimi më i mirë për shqipërinë .

Festa do shoqërojë Himarën nga data 26 deri më 29 prill ku gjatë këtë këtyre ditëve do të zhvillohen 40 aktivitete të ndryshme.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Hinglsteri: 27/04/2019 20:33

    Bukur urime

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Shpërndanin kanabis nëpër zona të ndryshme të Sarandës, 2 të arrestuar! Iu gjenden edhe armë zjarri në banesa

Shpërndanin kanabis nëpër zona të ndryshme të Sarandës, 2 të arrestuar! Iu gjenden edhe armë zjarri në banesa