Himara çel sezonin, Goro: Qytet turistik 12 muaj të vitit

Himara ka çelur zyrtarisht sezonin turistik për vitin 2019. Si asnjherë tjetër Borshi ka qenë i mbipopulluar, ku përveçse banorëve të zonës ka pasur edhe shumë turistë, të cilët kanë kaluar një ditë ndryshe nën ritmet e festivalit South Outdoor Festival i cili do të shoqërojnë për 3 ditë me rradhë këtë atraksion turistik.

Po ashtu në këtë event, nuk kanë munguar edhe promovimi i  traditës jugore si edhe performancat me shfaqje sportive.  

Sipas kryetarit të Bashkisë Himarë, Gjergji Goros kjo tradite e aplikuar dhe në vitet parardhëse për celjen e sezonit është mënyra më e mirë për ta promovuar Himarën. Ai e quajti Himarën një qytet turistik në 12 muaj të vitit.

South outdoour festival u ndoq nga shumë të rinjë të cilët e shohin këtë si mënyrë është promovimi më i mirë për shqipërinë .

Festa do shoqërojë Himarën nga data 26 deri më 29 prill ku gjatë këtë këtyre ditëve do të zhvillohen 40 aktivitete të ndryshme.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit:

Komento

Komente

  • Hinglsteri: 27/04/2019 20:33

    Bukur urime

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017