Himarë/ Shpërndante drogë të rrezikshme, policia ndjek 40-vjeçarin ‘tapë’ në makinë! Bëri aksident teksa tentoi të arratisej

Një 40-vjeçar me banim në Gjermani, i idenfikuar me inicialet A. A, u arrestua nga policia shqiptare, pas informacioneve se shpërndante droga të forta në qytetin e Himarës. Gjatë ndjekjes nga Policia, në Potam u bë burim aksidenti, duke kryer manovra me automjetin që pas testit, rezultoi se e drejtonte në gjendje të dehur.  

Policia i gjeti me vete disa doza lënde narkotike MDMA dhe kanabis.

Policia vuri në pranga edhe një person tjetër, 50-vjeçarin A.M me banim në Tiranë i cili dyshohet se i siguronte lëndën narkotike 40-vjeçarit. Në shtëpinë e tij policia gjeti 280 doza kanabis.

 

 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Këto janë erëzat më të mirat që ndikojnë pozitivisht në shëndetin e trurit

Këto janë erëzat më të mirat që ndikojnë pozitivisht në shëndetin e trurit