Gomonia godet për vdekje fëmijën në plazhin e Potamit në Himarë! Shoqërohet drejtuesi, ish-shef policie! Zbardhet dëshmia e autorit: Skafi mori gaz (VIDEO)

HIMARË- Një fëmijë rreth 7-vjeç ka humbur jetën pasi është goditur nga një gomone mesditën e kësaj të marte në plazhin e Potamit në Himarë. E mitura Jonada Avdia ishte duke u larë në det ku është përplasur fillimisht nga pjesa ballore e gomones dhe më pas trupi i saj është prerë nga helikat duke ndërruar jetë në vend. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00 në Plazhin e Potamit, një plazh i mbi populluar. Fëmija, me origjinë nga Tropoja jetonte jashtë shtetit me familjen e saj në Angli, por ishte kthyer në atdhe për pushime. Drejtuesi i gomones është shefi i policimit në komunitet në Elbasan, i identifikuar si Arjan Tase dhe është shoqëruar në polici ku drejtuesi i prokurorisë, Aurel Zarka ka urdhëruar arrestimin e tij. Ai ka qenë Shefi i Komisariatit të Himarës, por u arrestua pas një operacioni antidrogë, megjithatë, u rikthye sërish në Polici.

Ai edhe pse pa patentë po drejtonte mjetin lundrues tip Gomone, me dy motorë 2 x 300 hp rreth 7 m me emrin "Nëna 154" i cili ka qenë edhe me dy persona të tjerë në bord. Në vendin ku ka ndodhur ngjarja nuk ka patur korridor të miratuar për hyrjen dhe daljen e mjeteve lundruese. Burime për Report Tv bëjnë me dije se autori kishte shkuar me pushime me Himarë që prej ditës së djeshme.  Ai la familjen në shezlong ka marrë gomonen të cilën mund ta ketë marrë me qira ose mund t'ia ketë marrë një shoku të tij dhe u rikthye sërish në breg të detit për t'i bërë xhiro familjes.

Tase i ka dhënë mbrapsht gomones, helikat e së cilës prekën vogëlushen

Kjo nuk është hera e parë gjatë këtij sezoni veror që ka pasur persona të plagosur si pasojë e mjeteve lundruese që humbin kontrollin. Manovrat e rrezikshme disa here u kanë rrezikuar jetën pushuesve, siç ka ndodhur në Jalë, ku drejtuesi i një skafi Gjergj Priftuli aksidentoi një çift pushuesish. Për disa javë, njëri prej pushuesve mori trajtim në spitalin e Traumës pasi ishte në gjendje të rëndë. Aktualisht të dy janë jashtë rrezikut për jetën. Një tjetër rast i rëndë ndodhi në plazhin e Jonufrës, ku një 40-vjeçar duke drejtuar një mjet lundrues tip gomone dëmtoi një fëmijë 7-vjeçar që ishte duke notuar në afërsi të bregut. Fatmirësisht ishte jashtë rrezikut për jetën. 

Ditën e diel, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano doli në një konferencë për mediat ku i dha urdhër Policisë Kriminale që të dalin në terren dhe të patrullojnë vijën bregdetare për të parandaluar çdo manovër të rrezikshme të mjeteve lundruese. Pak orë pas ngjarjes së rëndë, drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka përjashtuar përfundimisht nga policia Arjan Tasen.

 Vetë gazetari i Report Tv nga Vlora, Armand Xhelili e ngriti si shqetësim ku vija bregdetare e plazhit është e mbushur me mjete lundruese me apo pa leje, të cilët janë shndërruar në një problem serioz për pushuesit. 

1659443846_POTAM.jpeg

1659444212_potamaksidenti.jpeg

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:07
Përplasi për vdekje me gomone 7-vjeçaren, zbardhet dëshmia e Arjan Tases: Gomonia ishte me defekt, mori gaz menjëherë, nuk doja ta bëja

1659446333_Sequence03.00240604.Still033.jpg

Është zbardhur dëshmia e Arjan Tases, i cili përplasi me gomone për vdekje 7-vjeçaren Jonada Avdia. Tase është marrë në pyetje nga oficerët e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore.

Mësohet se Tase ka deklaruar se gomonia kishte defekt, ka marrë gaz menjëherë dhe ka bërë një rrotullim në vend dhe ka goditur vajzën 7-vjeçare për vdekje. Tase ka deklaruar se gomonia nuk ishte e tij, por ia kishte marrë një miku të tij për ta përdorur. Ndërkohë, Tase nuk kishte patentë skafi.

Ora 22:34
Iu pre jeta tragjikisht ende pa filluar, kjo është vajza 7-vjeçare që u godit sot nga gomonia në Himarë

1659472301_Sequence03.00200824.Still033.jpg

Jonada Avdia, 7 vjeç, është vajza e vogël që humbi jetën sot në Himarë nga ngjarja e rëndë, kur një skaf e aksidentoi në bregdetin e Potamit.

Ajo kishte ardhur me familjen nga Anglia për të kaluar pushime në Atdhe por jeta iu pre në mes.

Ora 21:13
FOTO/ 7-vjeçarja humbi jetën në mënyrë tragjike në Himarë, qytetarët homazh te kryeministria, ndezin qirinj

Pas ngjarjes tragjike në Himarë, ku humbi jetën 7-vjeçarja për shkak të goditjes nga gomonia, qytetarët janë solidarizuar duke ndezur qirinj. Nga grup qytetarësh janë mbledhur mbrëmjen e sotme përpara kryeministrisë, ku kanë ndezur disa qrinj në tek shkallët si homazh për 7-vjeçaren që humbi jetën.

 

Ora 20:55
‘Plumbin kokës do marrësh’, ‘Shihni trimin si kërcënon ata që u vrau fëmijën’, pushuesit përplasen me Arjan Tasen pasi goditi për vdekje 7-vjeçaren me gomone (VIDEO)

Pak pasi ndodhi aksidenti tragjik në Himarë, kur Arjan Tase goditi me gomone për vdekje 7-vjeçaren, pushuesit janë përplasur me drejtuesin e mjetit. 

“Shikoni, shikoni monstrën si bën trimin akoma. Mbylle mor gojën, kërcënoji, kërcënoji ato që iu vrare fëmijën, plumbin do hash. Ke gojë dhe flet ti”, dëgjohen që ti thonë pushuesit drejtuesit të skafit.

“A ke fëmijë ti?”

“Çfarë janë këta mor, shihni dhe si rri, çfarë është ai mor, çfarë është ai?”. thotë një pushues tjetër.

Ora 20:38
FOTO/ E dhimbshme, babai i 7-vjeçares në momentet e para të tragjedisë? I kërkon llogari Tases, më pas i dërrmuar shtrihet në rërë e vë duart në kokë

1659465257_page.jpg

Këto 2 foto janë duke u shpërndarë në rrjetet sociale dhe i përkasin tragjedisë së Himarës. Janë momentet e para të pas ngjarjes tragjike ku shikohet se një i afërm i vajzës 7-vjeçare, në rrjet thuhet se është babai por ende nuk është konfirmuar, shihet i dërrmuar nga dhimbja.

Ai duket i konfliktuar me duar me policin Arjan Tase pas ngjarjes së kobshme. Në një moment babai i vogëlushes shtrihet i dërrmuar në plazh me duart mbi kokë.

 

 

Ora 19:15
‘Askush nuk guxonte të hynte në det të nxirrte trupin e vajzës...nëna nuk ikte dot nga vendi i ngjarjes’, rrëfimi i dhimbshëm i gazetares që pa gjithçka në Himarë

Trupin e vogëlushes që humbi jetën sot tragjikisht në Himarë e ka nxjerrë nga deti një turist holandez që punonte te ndihma e shpejtë, pasi askush nuk guxonte të futej brenda. Kështu shkruan në një reagim në Facebook, gazetarja Esmeralda Keta, e cila ka qenë e pranishme në vendngjarje.

Gazetarja shkruan se nëna e vajzës nuk largohej nga vendi i ngjarjes nga frika se mos ajo manipulohej për të lehtësuar pozitat e shefit të policisë.

“Vetëm pak metra larg fëmijëve të mi që po laheshin ne det, një 5-vjecare e bukur, me kacurrela te arta, u masakrua nga një skaf…Per te kuptuar se sa dramatike ishte ngjarja mjafton tu them se asnje prej dhjetra pushuesve nuk guxonte të futej në det e të nxirrte trupin e vogushes së pafat, vetëm një hollandez qe punonte tek ndihma e shpejte pati kurajon te mblidhte trupin e vogelushes….

Familja me origjinë nga Tropoja por që jetonte në Kanada, vetëm dje pasdite kish mbërritur ne Potam per te kaluar pushimet që u kthyen në tragjedi. Kush e ka fajin?

Nê vendin ku ndodhi ngjarja kishte kordon sigurie per mjetet e lundrimit, por te gjithe ne kemi nevoje te dime a jane me licencë këto kordone? Nese po, a jane ato konform ligjit? Qe do te thote te jene te taposura, te jete i lire kordoni dhe te mos vendosen cadra ne vendin qe i korespondon kordonit, te kete njerez qe ndihmojne dhe udhezojne mjetet qe dalin ne breg, por edhe qe nuk i lejojne pushuesit te lahen brenda tij..  Nese nuk i plotesojne keto kushte atehere, ata qe e kane per detyre ta monitorojne duhet te mbajne pergjegjesi.

Duke pare se sa shume kordone te tilla ka pergjate vijes bregdetare duhet te marre fund mania qe cdo lokal te kete dalje ne det… Do ta kem të vështirë të shkul nga mendja fytyrën e së ëmës se vogelushes, teksa nje kordon i gjate pushuesish shkoi te ngushellonte. E vetmja gje qe mund te benin ishte ti jepnim nje perqafim e ajo mu drejtua, kur pa femijet e mi: “Shijoni njeri -tjetrin.

Mos lejoni hallet t’ ju mbysin. Une e humba pergjithmone vogelushen time”. E mbytur ne lot dhe mes asaj dhimbje ajo grua kishte force te na thoshte nje fjale te mire, ndersa ne nuk ia mbrojtem dot vogelushen e saj. Edhe pas 4 oresh nga ngjarja ajo vazhdon e qendron ende ne skenen e krimit, nga frika se mos e manipulojne ngjarjen...”, ka shkruar ajo.

Ora 19:10
Dinamika e ngjarjes tragjike në Himarë, autori u kthye mbrapsht për të marrë familjen në breg të detit! 7-vjeçaren e prekën helikat

1659460311_786491fe44114570a39848d00377ad42.jpg

Burime për Report Tv kanë zbuluar dinamikën e ngjarjes tragjike në Himarë ku ndërroi jetë 7-vjeçarja. Autori ka ardhur që nga dita e djeshme dhe ishin duke bërë plazh me familjen në plazhin e Potamit.  Ai la familjen në shezlong ka marrë gomonen me qira dhe u rikthye sërish në breg të detit për t'i bërë xhiro familjes. Tase i ka dhënë mbrapsht gomones, helikat e së cilës prekën vogëlushen.  

Ora 18:20
Nga shef i komisariatit të Himarës në kreun e policimit të Elbasanit, si u shua karriera e Arjan Tases në polici, goditi për vdekje të miturën me gomone

Për të tretën herë në vetëm në  një muaj, opinioni publik tronditet nga ngjarjet e rënda si pasojë e mjeteve lundruese në plazhe, manovrat e të cilave sjellin viktimën e parë. Pak javë më parë, një çift pushuesish u godit në Jalë, ndërsa njëri prej tyre luftoi për jetën për ditë të tëra tek Spitali i Traumës. Rasti i dytë ishte në plazhin e Jonufrës, ku një 40-vjeçar goditi një fëmijë 7 vjeç, por pa pasoja të rënda. Ngjarja më e rëndë u regjistrua këtë të martë në Himarë. Arjan Tase është polici që goditi me gomone për vdekje 7-vjeçaren Joanda Avdia, e cila po lahej në det.

Por, kush është Komisari që tashmë është arrestuar për ngjarjen e rëndë?

Arjan Tase aktualisht ishte me detyrë Shef i Seksionit të Policimit në Kominitet në Drejtorinë Vendore të Policisë së Elbasanit, ndërsa më herët mbante detyrën e shefit të komisariatit të Himarës. Me urdhër të kryepolicit Gledis Nano, Tase është përjashtuar nga radhët e Policisë së Shtetit, menjëherë pas arrestimit në Himarë. Emri i tij është lakuar edhe më herët në media, në periudhën kur mbante postin e shefit të komisariatit të Himarës. Në vitin 2020 ai është arrestuar si pjesë e një operacioni të gjerë të trafikimit të narkotikëve, bashkë me kolegë të tjerë policë, kultivues kanabisi dhe trafikantë droge, në një total prej 41 personash. Në atë kohë, Tase u la në masën e sigurisë “detyrim paraqitje” dhe pezullim nga detyra. Më vonë, Komisari mundi të marrë pafajësi në Gjykatën e Apelit të Vlorës dhe u rikthye në detyrë në Policinë e Shtetit, për t’u përjashtuar pas ngjarjes së rëndë në plazh.

Ora 16:16
Qytetarët në panik bërtasin me të madhe...del VIDEO pak çaste pasi gomonia përplasi për vdekje 7-vjeçaren

Report Tv sjell VIDEO-n pak çaste pak pas aksidentit në plazhin Potam të Vlorës, ku gomonia përplasi për vdekjen 7-vjeçare. Në video dëgjohen sesi qytetarët bërtasin në panik pas ngjarjes së rëndë. Ndërkohë, në videon e siguruar nga Report Tv shihet edhe drejtuesi i gomones Arjan Tase, i cili është i veshur me tuta të kuqe.

Ora 16:07
Gledis Nano reagon për ngjarjen e rëndë në Himarë, përjashton nga Policia e Shtetit drejtuesin e gomones Arjan Tase

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e sotme në Himarë, ku një skaf që drejtohej nga një oficer policie la të vrarë një fëmijë 7 vjeç.

Gledis Nano vendosi që të përjashtojë nga radhët e policisë drejtuesin e skafit Arjan Tase, me detyrë Shef Seksioni i Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan.

Tase u arrestua me urdhër të drejtorit të Prokurorisë në Vlorë, Aurel Zarka.

Oficeri i Policisë ndodhej me pushime në Himarë dhe duke drejtuar një mjet lundrues skaf, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti lundrues ka goditur vajzën 7-vjeçare të familjes Avdia, e cila për shkak të plagëve të marra ndërroi jetë në vendngjarje.

Gjithashtu, Nano ka pezulluar nga detyra, deri në zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, Drejtorin e Drejtorisë Vendore për Kufirin dhe Migracionin Vlorë, Shpëtim Hasanaliaj.

Njëkohësisht, Nano ka urdhëruar Drejtorinë e Standardeve Profesionale, Departamentin për Kufirin dhe Migracionin dhe Departamentin për Rendin dhe Sigurinë Publike për të verifikuar zbatimin e porosive të dhëna së fundi nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, për shtimin e masave të sigurisë në zonat bregdetare.

Ora 15:45
Gomonia godet për vdekjen fëmijën, Prokuroria urdhëron bllokimin e mjeteve lundruese në Potam: S’është plazh i miratuar për lundrim

1659445353_1659444764POTAM10.jpg

Report TV ka mësuar se Prokuroria e Vlorës ka urdhëruar sekuestron e gomones që drejtohej nga ish-shefi i komisariatit të Himarës, Arjan Tase. Ndërkohë të njëjtat burime bëjnë me dije për gazetarin Arsen Rusta, se është urdhëruar edhe bllokimi i mjeteve lundruese në Plazhin e Potamit, deri në verifikimin e tyre dhe lejeve të dhënave, për shkak se ky plazh është jashtë listës së hapësirave ku lejohet për lundrim.

Ora 15:20
Përplasi për vdekje fëmijën, del FOTO, ky është ish-shef i komisariatit të Himarës, i arrestuar më herët për drogë

1659446333_Sequence03.00240604.Still033.jpg

Ky është Arjan Tase, me gradën Komisar dhe me detyrë Shef i Seksionit të Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan që ka goditur për vdekje me gomone fëmijën sot në plazhin e Potamit.

Ora 15:17
Goditi me gomone për vdekje fëmijën, AMP: Kemi nisur hetimet për shefin e Policimit që po drejtonte mjetin lundrues

1659444212_potamaksidenti.jpeg

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka bërë me dije se ka nisur hetimet pasi gomonia ka përplasur një fëmijë, duke i marrë jetën. Drejtuesi i gomones ka qenë Arjan Tase, me gradën Komisar dhe me detyrë Shef i Seksionit të Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan, është shoqëruar në Polici.

“Pas marrjes dijeni të ngjarjes së rëndë të ndodhur në plazhin e Potamit, ku shtetasi A. T., me gradën Komisar dhe me detyrë Shef i Seksionit të Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan, ka goditur për vdekje një fëmijë 5 vjeç ndërsa drejtonte një mjet lundrues, Agjencia e Mbikëqyrjes Policore nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë ka ngritur menjëherë një grup të posaçëm hetimor për hetimin dhe zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Aktualisht, shtetasi A. T. ndodhet i shoqëruar në Komisariatin e Policisë Himarë”, njofton Agjencia e Mbikëqyrjes Policore.

Ora 14:56
Përplasi për vdekje fëmijën për vdekje në Himarë, drejtuesi i gomones është shef Policimi në Komunitet në Elbasan

Report Tv ka mësuar se drejtuesi i skafit  Arjan Tase që përplasi për vdekje fëmijën është shefi i Policimit në Komunitet në Elbasan. Ai ka qenë Shefi i Komisariatit të Himarës,  por u arrestua pas një operacioni antidrogë, Megjithatë, u rikthye sërish në Polici. 

Ai po drejtonte mjetin lundrues tip Gomone me dy motorë 2 x 300 hp rreth 7 m me emrin "Nëna 154" i cili ka qenë edhe me dy shtetas të tjerë në bord. Në vendin ku ka ndodhur ngjarja nuk ka patur korridor të miratuar për hyrjen dhe daljen e mjeteve lundruese.

1659445353_1659444764POTAM10.jpg

Gomonia i cili goditi për vdekje 5-vjeçarin
Ora 14:45
5-vjeçari u godit për vdekje nga gomonia/ Pushuesit me duart në kokë, dalin FOTO nga vendi i ngjarjes

Report Tv sjell pamje nga vendi i ngjarjes, ku gomonia goditi për vdekje 5-vjeçarin. Siç shihet në foto, pushuesit janë tmerruar nga pamjet, teksa vënë duart mbi kokë.

 

B.K./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Emigranti: 04/08/2022 14:30

  Ngushellime familjes. Por si emigrant (ne Itali) per kete arsye nuk dua te shkele me ne shqiperi. As me merr malli fare kur shoh te tilla raste. Politika e ka te gjith fajin, nuk ka pike rregulli ne shqiperi. Ikni te gjith nga ai vend e te hajn koken e tyre pastaj.

  Përgjigju
 • maksi: 04/08/2022 06:15

  kemi 30 vjet qe na drejtojne njerez te paafte e hajdut,,,deri kur do i lejojme te na vjedhin e vrasin ne kete menyre....

  Përgjigju
 • Populli: 03/08/2022 08:40

  Nje fjale popullore thote Te gjithe derrat nje turi kane.

  Përgjigju
 • Plazhisti: 03/08/2022 07:07

  Prane pistes se Bleartit tek shkembi i kavajes vazhdojne te parkojne skafet dhe gomonet pa pike problemi sikur eshte deti i tyre. Vitet e kaluara, sa here qe policia bente inspeksion (1 ose 2 here per sezon) u largonin ca ore perpara ngaqe lajmeroheshin perpara dhe ktheheshin kur perfundonte kontrolli. Sivjet ne bregdet nuk patrullojne me as policet, por i ke vetem nga ana e shetitores. Shtet fantazem.

  Përgjigju
 • A. N.: 03/08/2022 06:51

  Te vish per pushime nga Kanadaja nderkohe qe mund te shkosh kudo tjeter (aruba, kube, etj) me ata 10mije dollar bileta dhe te gjesh edhe vdekjen nga njerez te rendit qe duhet te japin shembullin kur ndodhen ne vende publike dhe jo te perfitojne nga mungesa e ligjeve dhe e shtetit anarkik. Eshte e tmerrshme

  Përgjigju
 • Iris: 03/08/2022 01:57

  Keta i ngasin mjetet motorike te ujit njelloj si makinat.Shef policie,por megjithese nuk ka patente shkon e merr gomone me motor,rregullin e di,por nuk e zbaton.Ky me mire te kishte ne perdorim nje //dinghy//,por kush do te shiste mend e do bente aksident?!Dhe sikur te mos mjaftonte kjo,afer vendngjarjes edhe pse zona nuk eshte e percaktuar per mjete motorike uji,shikohet nje stende ku jepen me qira mjete te tilla?!

  Përgjigju
 • shpia e barit: 03/08/2022 01:37

  Diferenca midis kafshes dhe njeriut esht qe njeriu duhet ndjekur rregulla per tu dalluar nga kafsha. Fatkeqesisht ne shqipet jemi nje specie qe anojm me shum nga kafsha se nga njeriu per faktin qe nuk ka askush qe na detyron te ndjekim rregullat. Shteti shqiptar dhe policia kan perdetyre qe ligji dhe rregullat te ndjeken ose do ket ndeshkime si gjoba ose burg. Ne mal te zi pershembull ose kroaci ( mos folim per spanje, itali, france dhe greqi) nuk ndodhin kto gjera sepse rreguli esht i caktuar ku mund te notosh dhe ku mond te perdoresh skafin dhe nese e shkel rregulin do ket ndeshkim. Ne shqiperi esht nje xhungel ku me i forti esht kush e ka kallashin me te madh. edhe emigrantet qe kthehen me pushime kur kalojn kufirin bejn metamorfose dhe sillen si te mos keshin dalur kurr nga shqiperia. Ket problem e kemi pas me Ps me Lsi dhe Pd. Me pak fjal na duhet nje pushtues i huaj qe tna zbusin dhe te na bejn te civilizuar se shqiperia me edi ramen, sali berishen dhe ilri meten ska shans te behet shtet me njerz normal.

  Përgjigju
 • lomi: 03/08/2022 00:59

  JEP doreheqjen o gledis nano o fytyre-qen ,,, o mut muti,,,c'fare policie ke mor hale i mutit,,,polici e patrajnuar per asgje,,vetem per te vrare njerez kot po....

  Përgjigju
 • BENI: 03/08/2022 00:52

  Te ndalohen pergjithmone,, te gjitha skafet e ujit dhe ato me motorr--helika nga 1 qershori deri ne fund te shtatorit,,,,,me keta lloj DERRI-njeriu qe kemi ne ,,keto ngjarje do perseriten,,,////

  Përgjigju
 • ymeri: 03/08/2022 00:42

  VAJZA SI YLL,,,, TE VRAFTE ZOTI MOR QEN,,,,FAMILJA E VAJZES TE MOS E FALE KETE MASKARA,,,KRIMINEL I POSHTER,,,....A KA SHTET KETU PER TE BERE KONTROLLE MOR EDI RAMA MOR NDYRESIRE ,,,,C'DO VIT NA VRITEN NJEREZIT TANE NGA PALACOT ME SKAFE....NUK KEMI FJALE PER FAMILJEN ,,,ESHTE NJE DHIMBJE E TMERSHME...///.

  Përgjigju
 • Patrioti: 03/08/2022 00:21

  Policia qe duam! Vrases te droguar qe paguhen me taksat tona. Policia e rendit eshte komplet e korruptuar. Vampira per leke qe ju bien ne qafe te pambrojturve, te varferve, hallexhinjve dhe puthadore te krimineleve

  Përgjigju
 • hetuesi: 03/08/2022 00:14

  te behen hetime te thella. mbase nuk e drejtonte ish polici skafin dhe e mori ai pergjegjesine per te shpetuar personin tjeter. ndryshe nuk kuptohet te vrasesh nje vajze.

  Përgjigju
 • Gjyshi: 02/08/2022 23:57

  Keto jane pasojat e mos zbatimit te ligjit 1. Nga Policia e Tredhur dhe e Inkriminuar e Shtetit 2. Prokuroria Super e Koruptuar 3. Gjykatesit Maskarenj qe i kane duart me gjak. Pronari i Victoria Invest e Lul Bashes vrau turistin rus dhe nuk beri burg. Priftanji trafikant droge plagosi rende ciftin para 2 javesh dhe dy dite burg beri. Asnje reagom nuk pati per keto skandale kriminale por merren me Ramen dhe Meten. Shoqeria e sipet koruptuar civile nuk reagoi, ministri i drejtesise jo e jo, Inspektori i larte i drejtesise jo. Atehere perse mos te vazhdojne te ndodhin ngjarje te tilla nga horrat, te droguarit, trafikantet dhe ne fund nga policet e inlriminuar me drogen? Morali dhe ligji e kerkon shkarkimin e Cucit dhe drejtorit te paafte Gledis Nano. Si i ze gjumi naten keta se kuptoj.

  Përgjigju
 • Bagetit: 02/08/2022 23:54

  Na pse ska me polici ka mabruar sbehet me eshte ber si meksik decospirime spiunime fshrije gjurmesh nxjereje i formacioni gek hasmi ju ju hap oreksi nga hashashi kete bere o rama qe shwiperia tani kaloj nga prdinaera banda vk ne krim tr organisuar me miloiona euro ne dispoxion ca do bej nje bande pa pati lek pa fund po mase ua kthe resto zoti juve plera

  Përgjigju
 • Gumeni: 02/08/2022 23:35

  Duhet shkarkuar gjithe zinxhiri drejtues qe ka te beje me vijen bregdetare.Nga Policia kufitare te Shefi kapiteneris ne Vlore qe u be rrap aty me leket qe mer nga skafet dhe gomonet.

  Përgjigju
 • edi bama: 02/08/2022 23:06

  te rikthehet ligji i enver hoxhes. pushkatim ne vend. vetem keshtu ndreqet ky vend. perndryshe do kete gjakmarrje. me dashje ose pa dashje,njelloj eshte. iku nje vajze e re, nje filiz i ri. vetem pushkatimi e rregullon kete vend. enver hoxha ishte diktator,por kishte dhe shume te mira per sigurine e popullsise. ngushellime familjes.

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 02/08/2022 22:59

  Kryeminister,shteti qe drejton ti po vret te mitur,te pafajshem. Shteti yt dhe policia e shtetit jane minimalisht pergjegjes direkt te kesaj ngjarje ku mirret jeta e nje vogelusheje. Pergjegjesia jote eshte e rende. Mjaft me diarren e madheshtise kryeminister. Oficeri policise, komisari policise shtetit kreu nje krim te rende dhe sjellja tij ishte sjellje prej rrugaci,sjellje e frymes kriminale dhe imorale e shtetit qe drejton ti kryeminister. Ma zi nuk mendoj se do ndodhe kryeminister. Turpi ju mbulofte nder breza per frymen kriminale e imorale qe kini instaluar ne çdo agjenci ligjzbatuese. Indinjate qe kurre nuk do te harrohet.

  Përgjigju
  • AltinTop: 03/08/2022 00:18

   Bravo per komentin! Ky kryeminister kohet e fundit po tregon qe nuk e ka me ne dore shtetin qe “drejton” minimalisht duhet dorehequr.

 • Keqardhje: 02/08/2022 22:57

  Lexoj komentet e bagetive dhe asgje per tu cuditur! E njejta histori i njejti refren! Nxjerrin syte me njeri tjetrin, idjotesira pa fund dhe nga ana tjeter shteti i leshit apo llumhani qeveri ferkon barkun e vazhdon misionin hajdutllek ne cdo minute qe kalon. Kuptohet epshet barkthare jane gati te sulmojne e te çirren qe po politizohet valla edhe ky rast…. Ky rast eshte dritherues si cdo rast tjeter, sepse refreni eshte i njejte. Pse? Sepse nje polic trafikant qe shkel cdo rregull e qe mer jete te pafajshme. Kaq shume e thjeshte. Drejtori tredhur policise ska ca ben, se me udher kryetrafikanti e ka kthyher ne pune, edhe gjithe shpurra tjeter vazhdon vazhdimin. Tre dite harrohet kjo drame, diten e katert presim dramen e radhes. Popull qe vertet meriton kete qeveri qe ka.

  Përgjigju
 • Tigri: 02/08/2022 22:37

  Ti o bole sic ke dhe emrin do qe te diskutojme me edukate per nje rast te tille edhe ti kelysh i rames je.

  Përgjigju
 • Tigri: 02/08/2022 22:32

  Te q.fsha gruan moterderr.

  Përgjigju
 • Tigri: 02/08/2022 22:32

  Dhe ata per pushime kishin ardh e ste rane ne qafe po ti ia preve jeten ne mes vogelushe dhe prinderve.po familja jote do skaf te q....fsha gruan moterderr.

  Përgjigju
 • Tigri: 02/08/2022 22:27

  Plere drogaxhi ben dhe si i forte legen muti do ta shqyejne farfallen ne burg dhe gjithe jeten do rrish me friken se mund te te vrasin.dhe jam i sigurt qe do te vrasin

  Përgjigju
  • Adi: 02/08/2022 23:22

   Nuk ben burg ky o shok . Ky do dali si dolen gjith shoferet e makinave qe po vrasin njerz cdo dit e si ai qe vrau turistin me skan etj etj

 • Ndryshime Teknike: 02/08/2022 22:17

  Duhet qe : Varkat me motor (skaf Jetski etj) te nisen ne breg te dyte ! Nga bregu pare ne breg te dyte pronari varkes te dergoj me nje varke pa motor por me lopata turistet qe duan gjiro ne breg te dyte te jete platforma prej druri ku hipen dhe zbret turisti me xhiro, kush nuk ka trajnim te mos lejohet ne skaf apo jet ali vetëm si pasagjer nese nuk dine NOT te shoqerohen nga nje mjert tjeter dhe te paguajn 2 Fish per dy mjete! Siguria duhet ne maksimum! Sinqerisht me ka ardh shume keq te lexosh lajme te tilla! O njerez te gjithe kemi vajtur per qef ne plazh , mos ecni shpejt ne rruge mos beni manovra , qetesohuni dhe te pushojme te gjithe jo te bëhemi keqja jone ! Zoti mos na dhente lajme te tilla te keqija! Ngushellime te sinqerta per familjen ! Sinqerisht nje rast teper ekstrem i cili duhet te shkruhet mbi ligj pra te mblidhet parlamenti enjten dhe te ndryshoj ligjin kundrejt nje sigurie me te madhe !

  Përgjigju
 • Ariani: 02/08/2022 22:11

  Nuk eshte rasti i pare e as do jete i fundit. Ne shqiperi cudia me e madhe tre dite zgjat. Mjer ata prinder.

  Përgjigju
 • serveti: 02/08/2022 21:57

  Turp dhe pa pergjegjshmeri me te madhe nuk ka, duhet te shkundet shteti, pushteti lokal, policia e shtetit, policia bashkiake qe meret me ata fukarenj qe shesin ndonje miser te pjekur rruges.... Duhen shkarkime ekstreme dhe penalitete te thella, boll me bla bla bla....

  Përgjigju
  • Riku: 02/08/2022 22:26

   Po vlla po ka nja ca vite qe te gjithe thone o edi rama zgjidhi ti se keta jane te paafte... po si more rrezike ta zgjidhe pergjegjesi kryesor i paafti kryeaor i ketij vendi... po ky qe beri gjemen ishte zgjidhja kur shefi meparshem kishte ikur per droge... po si more sdo mbaje pergjegjesi askush politikisht ne kete vend per zgjedhjet qe behen... po shani e shani po vete jeni krijuesit e ketyre mostrave me zgjedhjet qe beni... lum si ata qe kane lene kete vend dhe qe nuk kthehen as per pushime

 • mandi: 02/08/2022 21:53

  po kush i le keta te droguar te bejne xhiro me skaf atje ku lahen pushuesit. Skafet duhet te lundrojne ne det te hapur.

  Përgjigju
 • Rina: 02/08/2022 21:31

  Nuk kam fjale dhe nuk ka justifikim me. Ishte i treti rast. Duhej te humbte jeten nji femije qw vjen me pushime. Skandaloze shteti nuk ekziston. Jeta ne kete vend nuk ka vlere fare. E turpshme

  Përgjigju
 • Kallami: 02/08/2022 21:24

  Na merzite o Edi Rama me keto. Nuk jam gjykates dhe as prokuror na ke thene por keto ngjarje nuk kane nevoj per SPAK dhe as per gjykate por per POLICI dhe ministra te pergjegjshem. Del drejtori dhe ministri bejne si te forte ne media vetem para pak ditesh dhe ne praktike ne terren nuk i pyhet kush. Nuk kane asnje lloj autoriteti. Kaq mjafton qe ti flakesh nga detyra. Tani degjojme ty, Saliun e Meten qe beni sikur ziheni dhe jeni njeri mut e tjetri kak. Familjes ngushllime dhe ju dhente zoti fuqi.

  Përgjigju
 • Max: 02/08/2022 21:17

  Shqipetaret e kan prejardhjen nga majmuni

  Përgjigju
  • A. N.: 03/08/2022 06:56

   Shto perpara: Me gjithe respektin per majmunin...

  • Mini: 02/08/2022 22:08

   Te gjithe nga majmuni e kane, po shqiptaret nuk kane evoluar sic duket...

 • Une: 02/08/2022 21:03

  Nuk ka shtet.. mos hani me mot e shani kohen e xhaxhit qe i ndrite shpirti ne ferr... Deshet keta pishtaret e demokracise qe sot na bejne sikur ju vine keq per femijen. Dilni neser e shikoni babezine me skafe dhe anije te tejmbushura dhe pa asnje siguri neper plazhe. Nje mungese totale shteti e frikshme. Te gjithe aty jane ne Gusht tek vilat qeveritare dhe hotelet e tyre se bashku qeveri dhe opozite. SE BASHKU!

  Përgjigju
 • Genti Durres: 02/08/2022 20:42

  Po si ja more jeten engjellit mor moterq.r?Perfundimisht ne nuk bohemi,te ishim njerez ne shqiptaret te kishim mbyt aty ku vrave femijen.Ta uroj me gjith shpirt qe tropojanet ti bin mrapa me kanun,ashtu si po vujne prindet e asaj femije,le te vujne edhe prindet e tu pill motre.

  Përgjigju
 • Pronari: 02/08/2022 20:40

  Ajo qe ben me shumë pershtypje eshte qe pa mire ky qe ishte ne timon, dakort e meriton burgun, po ky pronari i varkave me qera, sic duket dhe ne video, pse nuk i dorezon kto varkat ne thellesi?!

  Përgjigju
 • Keshtu: 02/08/2022 20:09

  A e kuptoni o njerez se cfare po perjetojn tani dy prinder te nje femije vetem 5 vjec? Nuk dalim dot ne rruge nuk luan dot femija , nuk le dot ne breg femijen te luaj duke u ruajtur nga uji , dhe te vjen nje palaco qe qenka dhe polic dhe duhet ti di mir keto rregulla, njs ky esht nje qe ka dal keta jan shume jan ne rruge jan ne lokal jan ne trotuar , mbyllini brenda jepni shembuj me kta palaco, se mund te ishte femija juaj o monstra , buk spo ham dot sepse jan rrit cmimet, te sigurt nuk jemi, frika se vritesh apo aksidentohesh na ka kapluar, atere ca beni me qe rrini , dhe un qe rru ktu e shkruaj se di ca bej, duhet ti rrezojm me mir tna mbajn te tjeret sesa politikanet tane te Ndyre , dhe rraca e keqe qe ne vet jemi.

  Përgjigju
  • Tarasi: 02/08/2022 21:09

   Prit prit sa te fillojne me avione pilivese qe te mos lene cati.ne kembe.

 • Miri: 02/08/2022 20:04

  Nderkohe Rama hap projekte per autostrada me 130 km/h me ate bushtren e asfaltit qe ka per ministre.. ne nje vend ku edukata dhe ligji kane shkuar per lesh dhe nderohet vetem dhuna. Dorezoje PS e qeverine o plehre se je i konsumuar

  Përgjigju
  • Genti Durres: 02/08/2022 20:59

   E kemi mbeshtet kte qeveri me fare e fis,gabimi me i madh qe kemi bo.Koha e Sales mos ardhte me kurre,po e ktij te gjatit mbarofte nje ore e me pare.Mbas gjith ksaj tragjedie “Komandanti” do sulmoje politiken edhe mediat,ne vend qe ta shkrije policine qe nga ministri e deri ke kta legenat me imunitet.

 • Himara: 02/08/2022 19:46

  Kush ja mer leket ketij pleres qe te dali si doli heren ose ekspwrtiza ta nxjeri gjasme difekt mos gjente vend varri i vdekshin ca ka me te shtrenjet me agoni ketij ndyraire paci te njeri fat dhe ju ndyrsiat e pushtet dhe te opozites bashk

  Përgjigju
 • Rusi: 02/08/2022 19:36

  E njejta gje ndodhi edhe para ca vietesh me nje turiste ruse. Cfare u be? Nje vrime ne mes te detit. U sekuestruan skafet per disa dite dhe barbonet u lane prape te lire te vozisin aty ku ka njerez dhe erdhi tragjedia e radhes. Plehrat qe bejne sikur jane zoter te ketij vendi. Militant te pashkolluar qe marrin nje post dhe kthehen ne gjobevebes dhe hajdute. Shtet i kalbur.

  Përgjigju
 • ymeri: 02/08/2022 19:15

  NE BURGIM TE PERJETSHEM KETE MASKARA ,,,,,DHE TE NDALOHEN MOTORRET E UJIT PER PERSONA NEN 40 VJEC....

  Përgjigju
 • Ta Rras Lala: 02/08/2022 19:13

  Faij është komplet i qeveris e Edi Rama mos të haj shum mut. Po ça shteti je ti mor Ed Üalla po pse si bllokon në mënyr apsolute lëvizjen e ktyre motoskafve. Kur ti si kryekar kryeministër e di shum mir që kto lloi mjetesh i ngasin kafsh me fytyr njeriu. Po lejohet kafsha të ngasi mjete o Ed Palla ? Sali Berisha ka shum të drejt. Shtetin e ke ti mor zotni e öigjin e bën ti ndaj të ka zgjedhur populli. O ëngjëll i vogël u prefsh në paqe e marsh me vete gjith politikanët maskarenj, hajduta, imoral, e byth qira pty rac pise.

  Përgjigju
 • Ngushellime: 02/08/2022 18:44

  Ngushellime familjes !

  Përgjigju
 • Tpelena: 02/08/2022 18:40

  Cne ky rrenja me gomone 2 motorshe 300 kuaj nje motor qe ben vetem motori 1 ben 30 mij eyro te dy 60 edhe nja 60 gomonia 120 mij euro mjet aq ska shanc te jet me qira me ata motora himar karaburu duant te pakte 300 min lek benzin me ca e pagua ky plera se not.alisht duhet tr jepet me qere 500 euro ora po prap them ska shanc te jet me qera me 2 300 atehwre ky plera qe i mori jeten atij engjelli cne njerez i bejn ndere o len kete gomone ose e ka te tijen sie bleu bastrdi

  Përgjigju
  • Luli: 02/08/2022 20:13

   Gomone që harxhon 150l në orë .. ajo nuk është për pushime ajo është për t'i ikur Guardia Di Finanza..

 • Genti Durres: 02/08/2022 18:40

  Ca bohet kshu mer daku?

  Përgjigju
 • geri: 02/08/2022 18:31

  Ky sala aq pa pune eshte saqe ne vend qe te thote fatkeqesi po kapet me qeverin

  Përgjigju
  • Po o llullè po.: 02/08/2022 19:02

   FATKEQÈSI jini ju tè dy, ke tè drejtè. Saliu èshtè, e dimè por ama edhe ti, pèr koqe kanari nuk ta kalon askush. Duhet tè jesh debil i lindur dhe tè kesh probleme me pèrdorimin e gjuhès shqipe, tè quash "FATKEQÈSI" vrasjen e njè fèmije qè noton nè breg, nga njè "mèndjemprehtè" siç je ti.

  • Saliu: 02/08/2022 18:53

   Ai e ka fajin, si gjithmonë, ai e ngiste skafin.

 • eri: 02/08/2022 18:30

  Nuk rrin dote ky saliu pa henger muti ja qifsha rbt

  Përgjigju
 • Iliri: 02/08/2022 18:27

  Ngushellime familjes se engjellit te vogel qe ju preft Shpirti ne Paqe. Kjo eshte totalisht faji i shtetit qe eshte mbushur me kriminela si te veshur me rroba policie apo thjesht. Ne plazhin publik te Himares keni ERVIS LOZI nga Tirana qe ka blere dy shtepi ne qytet pasi ka zene plazhin me Cadrat e lokalit te vete ka parkuar skafin edhe e nxjer mu ne mes te plazhit te mbushur me plazhista. Prisni se edhe ky i forti i rruges 5 Maji ka per te mare jete njerezish se paguan shefin e policise se Himares edhe po ashtu te bashkise

  Përgjigju
 • Neve: 02/08/2022 18:23

  Dite zie, tmerr. Po ku e gjejne kurajon te bejn3 manovra te tilla? Apo hajt se do gjejme ndonje Mik ne polici apo gjykate. Miratoni nje ligj per keta amfibet vrases se po behemi te veme shazlonin matane rruges.

  Përgjigju
 • Abcd-zh: 02/08/2022 18:19

  @Gjergj,nuk kam c’te them më teper,ke thene esencen,aq konciz je ne konkluzione.Shpresoj dhe besoj se dhe shumica e shqiptareve keshtu mendojne.

  Përgjigju
 • Maliqi: 02/08/2022 18:19

  E po kur flasin keta te pd-s per sigurime ne plazhe apo per shtet, a thua sikur keta ishin engjej, po harrojne keta se vet shteti i ketyre u dha armet te vrisnin njeri tjetrin shqiptaret, sot dalin dhe bejne politik me nje tragjedi. Sigurisht qe qeveria aktuale eshte pergjegjese per mosorganizimin e sezonit turistik, por jo per kete tragjedi….

  Përgjigju
  • Seri: 02/08/2022 21:07

   Vemje mbetet tere jeten. Ngelet si pufte PD PD... ne te semes pdja dhe kushdo pas saj. Ne hale te gomareve me gjithe Sali. Por sot gjema ka nje pergjegjes. Ai quhet organizata mafioze rilindja me kumbar Ramen e me shoke.

 • Emar: 02/08/2022 18:17

  Doreheqje e pseudoministrave dhe drejtoreve koti! Plazhet ne jug dominohen nga skafet! Kufiri per tu lare eshte fare pak metra! Mund te ishte parandaluar!!!!!

  Përgjigju
 • Gjergj: 02/08/2022 17:40

  Kjo èshtè njè TRAGJEDI FAMILJARE dhe njè KOMBÈTARE nè tè njèjtèn kohè. Jo jo, fjalèt nuk pèrshkruajnè dot atè tmerr qè pèrjeton familja e viktimès sè mitur. Ata qè ndjekin realitetin shqiptar, do dinè tè thonè qè ky krim makabèr, ka pèrmasa shtetèrore (a i pèlqen dikujt apo jo). Pse shtetèrore? Asnjè masè sigurie nuk egziston nè plazhet shqiptare sot. Askush nga institucionet shtetèrore, nuk ndihet pèrgjegjès pèr vendosjen e rregullave minimale pèr sigurinè e pushuesve. Ku egziston nè botè njè marrèzi e tillè qè i lejon dikujt tè pèrdorè mjete tè tilla pranè pushuesve? Çfarè efektivè policie janè kèta kanibalè? Ky medemek drejtor policie Gledis Nano, nèse ka edhe dozèn mè tè vogèl tè qytetarisè, duhet tè japè dorèheqjen. Kjo nuk èshtè polici e shtetit. Kèto janè banda me uniformè. Pèrgjegjèsia nè kètè rast nuk mund tè jetè vetèm individuale siç ka qejf ta quajè bojaxhiu. Ajo èshtè po aq politike sepse shteti ka pèrgjegjèsinè pèr mbrojtjen e jetès sè qytetarit. Mbrojtja, nuk bèhet me fjalè dhe video propagande pèr zullapi province por kèrkon pèrgjegjèsi dhe organizim. Ky krim makabèr, èshtè pasojè e mosegzistencès sè shtetit, e rrumpallès shqiptare, qè kèrkon europèn por jeton nè Kandahar. Iu kam dhjerè kètè nevojtore shqiptarèsh qè prodhon vetèm zhul dhe vrasje.!!!

  Përgjigju
  • Erza: 02/08/2022 21:05

   Ndaj te shkojme e tja tundim samarin Rames dhe muterve te tij ne polici e kudo. Na vrasin femijet e per cfare? Nje e rrahen te liqeni dhe i moren bicikleten, tjetrin e vrane per nje cigare, javen e kaluar i shperoi zoti! Po kjo???? Po sikur larg qofte te qe "Zaho" dhe jo kjo vajza e mjere qe e preu nje familje te mire???? Me keq do bejne nese nuk ua tregojme vendin, tu themi NDAL O BEG SE KA ZOT KJO TOKE!!!

  • I gjati: 02/08/2022 18:00

   Nuk e din fjalen organizim keta se cfare kuptimi ka dhe skan per ta kuptuar edhe per 100 vjet. Eshte mese e vertet qe prodhon vetem zhul dhe vrasje.

 • Arbërori: 02/08/2022 17:31

  Ore a eshtë polici serbe apo shqiptare që vret shqiptarët keshtu

  Përgjigju
  • Kistra: 02/08/2022 18:35

   Kur kam votuar, kam votuar me shume majtas. Por kjo ngjarje e tmerrshme ka per autor nje horr e bandit me uniforme, i cili ne vend qe te mbroje njerezit, vret per tangerllek e fodullek nje femije! Zoti e vrafte e befte ta paguaj me koken e vet. Large maskarenjte nga strukturat e institucionet e shtetit! Tani, me shpejte se vone!

  • Rrumpallistani: 02/08/2022 17:47

   Ore po sufllaqexhinjt ku vajten? Apo ata shfaqen vetem per arritjete e liderit suprem?

 • Gledis: 02/08/2022 17:19

  Ca reagoni o plera, po ndaloni cdo levizje skafesh Dhe motor uji, ndaloni ne moment me urdher Qe mos te levizin me ne vend te populluara Sic i ka bota! Kush do skaf e motor uji, te shkoj atje ku ka vendin Dhe mos guxoje te afrohet ne plazhe publike mbi 300 m deri 500 nga bregu.

  Përgjigju
  • Emigrant: 02/08/2022 18:04

   Bravo per komentin Zoti Gledis, nuk e kuptoj perse cdo vit ne shqiperi ndodhin sa here keto te tilla gjera. Po dreqin ta hajn bllokoje nje here e mire kto gomone afer plazheve publike.

  • Muristi: 02/08/2022 17:50

   Ministri ÇiÇi dhe Gledis Nano duhet te dorhiqen te paret, ngjarja ishte e paralajmeruar dhe nuk u mor asnje mase te parandalohej. Ç`vlere ka te pezullosh nga detura nje te arestuar, per ca je Drejtor I Pergjithshem, te besh sehir.

 • Haku: 02/08/2022 17:10

  Nga Kryeministri, Ministri i Brendshem te Drejtori i Policise duhet te jene nen akuze sot per shperdorim detyre me pasoje vdekjen e nje femije! Turp per policine e antishtetit. Dhe nje bravo prokurorit qe ka urdheruar arrestin e autorit! Sepse policia mavi arreston te zi e te bardhe, e i degjeneron me ose pa faj, kurse servilin e partise e "shoqeron" dhe "eshte ne proces per arrestimin e tij"!! Ky eshte test i vertete per SPAK, do te ngrihet ne nivelin qe duhet apo mbetet SPURDHJAK! Le ta imagjinojne sikur te qe femija e tyre.

  Përgjigju
 • Haku: 02/08/2022 16:54

  Ne Shqiperi, i vetmi zyrtar qe u ngrit ne nivelin e shtetarit, Sander Lleshaj, edhe pse nuk i takonte u dorehoq per vrasjen e Laprakes nga policia. Pyka ramiste e policise mbeti derisa u zevendesu nga nje tjeter pyke. Te te vrase femijen ai qe ne paguajme te na mbroje nga i ligu???? Te tallet nje mjekerrosh idiot qe shtrin gjermano-iraniane ne mes te aeroportit per pordhe??? Pupupu te shkretet ne ne cduar kemi mbetur.

  Përgjigju
 • lirim: 02/08/2022 16:42

  I marrin lejet e lundrimit me lek, njesoj si patentat e makinave. Keto jane pasojat...

  Përgjigju
 • Juristi: 02/08/2022 16:36

  Banditet ne radhet e policise se shtetit , qe perdoren per te mbledhur vota. Si mund te ngushellohet ajo familje.

  Përgjigju
 • Shigjetari: 02/08/2022 16:34

  Te vish me pushime nga jashte me vajzen e vogel, dhe te ikesh me vajzen te copetuar ne arkivol!! Nuk di cfare te them!!! Shteti dhe vetem shteti i ka fajet qe eshte i dobet me te fortet dhe i forte me te dobtet!

  Përgjigju
 • Vini: 02/08/2022 16:32

  Ky Ani Tase eshte rk komplet, se si u be polic ky, nje zot e di..... Na turperove vendlindjen o i perkedheluri i babit

  Përgjigju
 • krist: 02/08/2022 16:26

  ngushellime families ! sali mbylle goen mos ha shume ,,eshte rast zie idiot

  Përgjigju
 • rildi: 02/08/2022 16:24

  edhe ne kete rast duhet te flasesh kunder ndai qeverise ,,, e shum idiot sali

  Përgjigju
 • Alb: 02/08/2022 16:19

  Vec koperativa dhe pun e krahut seshte ky popull per skafe,makina,biznese sdin edhe gomarin me leje drejtimi sepse e fusin ne rruge te keqe.

  Përgjigju
 • shperthyesi_himares: 02/08/2022 16:14

  duhet ta kishin lincuar gjithe plazhi ta kishin mbytur ne vend ate mq*re. keta frymore 2thundrake nuk duhet te jene pjese e komunitetit por te kthehen ne habitatin e tyre ne thertore. rama e ka humb kontrollin dhe tanime shtetin e drejtojne kriminelat police dhe hajdutet biznesmena

  Përgjigju
  • Shqipëria: 02/08/2022 17:09

   Deni të të vraftë ndonjë polic fëmijën e hajde këtu na mbro shtetin me sufllaqe në dorë.

  • elion: 02/08/2022 16:40

   o deni o te shtypshin gruan komunistat. si nuk e ka fajin shteti. gomonen e drejtonte shteti. polic me uniforme. ai qe duhet te te ruaje ty edhe gruan ty mos te ta shkerdhejne komshinnjte me dhune

  • Deni: 02/08/2022 16:29

   Eshte e tmerrshme humbja e femijes apo e kujtdo ne te tille menyre por nuk mund te themi per cdogje qe fahin e ka shteti.E ka fajin shteti per komentet qe shkruhen ketu?!?!?!?! Kushdo mban pergjegjesi per veten e vet e duhet te pergjigjet para ligjit!!!!! Per mendimin tim ne te tilla raste personat te varen ne sy te te gjitheve ose ti lidhesh kembe e duar e me gur te rende ne fund te detit te hidhet e te vuaje derisa ti dali shpirti me pahir… por e kemi qelbir pak qe per cdogje e ka fajin shteti,kushdoqofte djathtas apo majtas…pergjegjesia eshte individuale. Pershendetje e degjofshim vec lajme te mira se edhe me media tone te prishet gjaku….

 • Kush: 02/08/2022 16:11

  Gomone ka edhe shefi policise aktual te Himares. Viktor Llogo. Thuhet se ishin bashke ne gomone

  Përgjigju
  • Ilir: 02/08/2022 16:39

   Viktor Lloge eshte nje trafikant qe ben rolin e policit , dikur ngarkonte thaset me hashash te Habiljave kur ishte heren e pare shef ne Himare , e degdisen ca kohe ne Berat sa u harrua dhe e kane kthyer prape ne Himare se ka shuuuume leke dhe korrupton ke ti doje b…. Tani po merret me ndertimet ne Dhermi e se ka mendjen te siguria ne plazhe .

 • Soni: 02/08/2022 16:09

  O njerez si nuk ka faj shteti jene ne terezi me keto qe thoni po te ngasesh nje makine te duhet patente ndersa per nje skaf apo gomone mjafton te kesh para po a nuk te vrasin njelloj dhe keto mjete motorike biles mund te ishte tragjesi me permasa me te medha nese do kishte femije te tjere aty. Gjithcka fillon dhe mbaron tek shteti sepse ai eshte rregullatori. Pse nuk zbarohet ligji per pordorimin e mjeteve ujore , pse nuk ka hapeaira te desikuara koridore ujore bova mole etj jane bere jetski si range rover i mbajne banditet ngjit me shezllonin po fatkeqesisht ato nuk jane gomere e kuaj si ne kohen e hershme ato te vrasin. Per te gjithe ata qe nuk gjejne pergjegjesi tek shteti uroj te mos e provojne se atehere do ta ndjejne peshen e kesaj tragjedie te paralajmeruar dhe per ata qe ne nje menyre apo tjeter pine uje nga burimi shtetit apo shijojne nga nje sufllaqe pa dashje neser mund te jete femija juaj viktima e radhes prandaj mos e lini fajin pa emer . Ndjese per ata qe jane duke ngrene sufllaqe tani nuk dua ta lene pa e shijuar !

  Përgjigju
  • Shqipëria: 02/08/2022 17:10

   A e lexon Marion, shteti është në rregull thotë, prandaj rrojnë 100 vjet këto se ka patronazhista që as fëmija nuk i dhimbset.

  • Mario: 02/08/2022 16:36

   O Soni, derisa ai plazh nuk ishte i akorduar per lundrim, atehere faji eshte i personit qe e futi gomonen ne ate pjese te plazhit. Pra, shteti e ka bere te veten, nuk ka dhene leje qe te afrohen gomone ne ate pjese deti.

 • une: 02/08/2022 15:54

  KA RENE SHTETI. PIKE.

  Përgjigju
 • Mortja pse nuk ju ha!: 02/08/2022 15:54

  Lereni dhe ca te ikin dhe ca jete te tjera, te helmohen edhe ca shpirtra te tjere dhe pastaj veproni. Ju jeni shpirtzinj dhe katila qe nuk ju hyn gje tjeter ne sy pervecse lekut. U pervelofshi sic u pervelua shpirti i kesaj nene qe i iku drita e syrit. Mos e gezofshi kete jete,u zvarritshi zvarre.

  Përgjigju
 • Hajde-hajde: 02/08/2022 15:52

  I arrestuar per droge, shef policimi ne komunitet, vret femijen ne plazh- te vesh duart ne koke!!!!!

  Përgjigju
 • Pordhicia: 02/08/2022 15:50

  Cdinim do mar ky . 100 mij euro gomone e perdor vete. Per gushtin ka qen shef himar ky eshte dendur. Mir nga leket po mase vare veten keto 4 dite te maeses te arrestit se pastaj e ke jasht per arsye shendetsore

  Përgjigju
 • Vlora: 02/08/2022 15:45

  Mjer ai femij thuaj po ky plera sot kalon te burgu i vlores infermeri jo izolim si te tjeret per 3 dit arrest shpia se kishte difekt gjasme timoni pastaj mbas nje muaj pret gjyqi i lir pastaj do thoj ajo bucja ne gomone isha u ne drejtim ajo denohet me kusht ky raku prap shef kpmisariati shteti shqiptar te shofim kush gjyqtar do jet te .asa e siguris

  Përgjigju
 • Elion: 02/08/2022 15:44

  Ky fismut me uniforme policie sot nuk ka vrare vetem ate shpirt te ndritur. Ky sot ka vrare veten e vet.

  Përgjigju
 • Une: 02/08/2022 15:43

  Vrasesin duhet ta kishin mbytur ne det vete plazhistet para se te vinte policia. Per kete ngjarje duhet te kalbet ne burg i gjithe zinxhiri i komandes nga shefi i komisariatit te Himares tek drejtori i pergjithshem i policise.

  Përgjigju
 • xxx: 02/08/2022 15:40

  Ngushellime familjes ky polic halabag duhet te marre denimin me te rende nga drejtesia

  Përgjigju
 • Kushte extreme: 02/08/2022 15:34

  Mos beni pushime ne shqiperi o njerez. Shpenzoni 200 - 300 euro me shume ne MalZi, Greqi por ama e dini qe do jeni me pushime te pa stresuar dhe pa rrezik per jeten. Ketu ne Albanistan dhe me pushime je ne rrezik per jeten e jo me ne jeten e perditeshme. Stop pushimeve ne Albanistan

  Përgjigju
 • Tutu: 02/08/2022 15:29

  Pra me ne fund doli: keta jane shtetaret gangesterre te Edi Rames… me keta ai ruan shtetin ligjor ..

  Përgjigju
 • Shkodra: 02/08/2022 15:25

  Jan disa pamje qe rri siper gomones tan tangardhek vagabond kapadai! Keto lloj njerzish jan ne policin e sotme , edhe po e fali shteti familja zduhet me e fal kurr . Zbatoni kanunin , ky zduhet te dali me lirisht rrugeve

  Përgjigju
 • Labi: 02/08/2022 15:22

  A rama mos gjenc paqe as na varr gledis Nano te dielen urdher sot ndodh se pjerdh njeri fare dmth

  Përgjigju
 • Hale: 02/08/2022 15:22

  Hale jeni, shtet i rënë e i mbajtur në këmbë nga një opozitë e përlyer. Marrtë hak Zoti te fëmijët tuaj, presim të dali mamica e të thotë ndodh në të gjithë botën. PLEHRA

  Përgjigju
 • Une: 02/08/2022 15:19

  Te zihen gjaku vetem kur e lexon si lajm, imagjino familja qe ka ardhur me pushime. Tragjedi e pa pare. Ngushllime! Ne cdo media por edhe pushusit e thone cdo dite qe kafshet me mjete lundruse jane problem pasi rrezikojne jeten e njerezve. Fol dhe askush nuk degjon, askush nuk merr pergjegjsi, askush nuk do ta dij, prape e njejta gje si cdo vit. Tmerr!

  Përgjigju
 • Boba: 02/08/2022 15:17

  Dhe e forta eshte qe doli shef Gledis Nano dy dite me pare dhe beri thirrje te kontrollohet vija bregdetare!!! Keta jane lolo te gjithe nga i pari te i fundir polici e rrenuar, TURP!! Kjo goditje nukc eshte vetem per familjen e gjore po dhe per turizmin shqiptar. Kaos

  Përgjigju
  • polimer: 02/08/2022 15:52

   @Alfons1: 100 perqind e vertete

  • Alfons1: 02/08/2022 15:30

   Ja car plehrash mban policia,para 4/5 vitesh ka qene polic,pastaj rilindja e beri nenkomisar me tej komisar (me konkursin e shitur te ardi veliut) ,edhe pasi u kap me hashashin e rilindjes prap se shiti policia por e derguan ne elbasan.(gjynah qe njollosni emrin oficer policie me keta rilindas te droguar,oficerat e shkrete te policise qe kane mbaruar akademi po bejne gati 20 vjet vetem me graden nenkomisar).

 • Endri: 02/08/2022 15:12

  Piji lengun tani Viktor Lloges qe e mban shef komisariati aty ne Himare o Gledis, graden per ate pune se ka dhe eshte me HAJDUTI ne policine shqiptare. Sesi u katandis keshtu kjo pune .

  Përgjigju
 • O kriminel: 02/08/2022 15:04

  Paske qen dhe shef komisiariati ! Gjith drejtusa policie bejn si te fort e kriminele . Mos e falni let njeri dhe po e fali shteti merrni hak aty ku ti dhemb me shum ketij krimineli arroganti

  Përgjigju
 • Tmerr: 02/08/2022 14:57

  Mire ne toke po as ne det nuk i lini robt rehat? E tmerrshme te humbe jeten nje femije sepse dikush do te shese pordhe...

  Përgjigju
 • Tutu: 02/08/2022 14:55

  Shifni se do u dalin njerez te aferm politikanesh…dhe policia i fut me buje brenda nga dera dhe i nxjerr naten pa u ndier nga dritarja pasme .. si gjithe keto vite.. ndersa ju gazetare qe diten e pare llapni me te madhe , heshtni dhe mbyllni syte perpara fatit te drejtesise per keta kriminele , qe blihet ne pazar e askush flet… edhe ju gazetare duke heshtur dhe mos ndjekur deri ne fund si fatin e krimineleve, dhe ate te viktimave , jeni kthyer padashur ne vrases te fjales se lire..!!

  Përgjigju
 • sergi: 02/08/2022 14:51

  ngushellime familjes ,eshte e tmerrshme .......shtet rryshfetesh .....republike bananesh ...kurre me pushime aty ......

  Përgjigju
 • Endri: 02/08/2022 14:49

  Ngushellime familjes per kete drame te tmerrshme. Mos e provofte asnje prind nje gje te tille ne jete. Keto probleme nuk jane thjesht ceshtje shteti ose te policise, por e nje mentaliteti brutalisht te prapambetur. Idioter qe duan te bejne show kur deti ka hapesire sa te duash. Te mos e shohe driten e diellit ai plehre qe coi i mori jeten nje engjelli dhe thau zemren e nenes

  Përgjigju
 • Riku: 02/08/2022 14:49

  Nxirni tani ato dronat ndergjegjesues te propagandes ne tirane...ku i vini gjoba automjeteve se sdhane perparesi ne rrethrrotullim... turp cdo vit i njejti fenomen

  Përgjigju
 • anna: 02/08/2022 14:46

  O zemra e vogel ti ta moren jeten ne kulmit e pafajsise dhe qejfit qe kishe ardhur per pushime ne vendlindjen e prinderve.

  Përgjigju
 • shoku: 02/08/2022 14:45

  Ca faji ka shteti se nget skafin nje idiot si kamikaze,te vejne police cdo 1 meter dhe ne det apo plazh.Ne plazhet e botes nuk ndodhin keto se njerezit jane te vetedijeshem per ca bejne, nuk mbahet shteti me polici ne cdo vend.Njehere shajne policine e shtetin pastaj e ka fajin Rama, jo jane shqiptaret qe duhet ta fillojne nga vetja e familja.

  Përgjigju
  • shoku: 02/08/2022 19:27

   O Elion dukesh qe je spurdhjak Tik Toku,jam ai qe nuk ti gjejne as rrobat.

  • Elion: 02/08/2022 15:46

   Ik mor rracshkerdhym. Ik mor mut. Hesht

  • Une: 02/08/2022 15:27

   Ka faj sepse ne mes te plazhit jepen skafe dhe motora uji me qira... nuk lejohet me ligj duhet te jene larg plazhit dhe te kufizuara. Por kafshet nuk degjojne nga koka, nuk dua ta dine se rrezikojne jeten e tjetrit, rendesi kane pordhet. Drejtori i policise dhe urdher specifik dhe perseri askush nuk do ta dije per ligjin. Ku eshte ministri nuk i sheh plazhet? Aty i bejne pushimet te gjithe dhe perseri nuk ju vritet syri. As nuk e vrasin mendjen fare. 10 vjet megjithese voten ja japim cdo pale zgjedhje nuk u be 1 dite shtet.. na ka ardh ne maj te hundes, te kesh frike te dergosh femijen ne plazh. Tmerr!

  • Dylber: 02/08/2022 15:23

   Nuk ta uroj në fëmijën tënd, por ai që e vrau është shteti vetë. Hiqni sufllaqet nga goja e hapni sytë.

  • wser: 02/08/2022 15:22

   S'ka faj shteti? Te befte mire sufllaqja...

  • Arben: 02/08/2022 15:21

   Ka thene Rama : Hengshin kokat e tyre! Nuk do merret tani shteti me kedo, ka boll halle te tjera qeveria!

  • Riku: 02/08/2022 15:14

   Wow ja dhe patronazhisti qe e ka mendjen te ruaj imazhin e qeverise... po mire more cfare ti beje familjari lacit qe ka leje bashkie e qeverie te shaloje detin me cka brenda e tashme dhe bregun me keto jetski gomone skaf e ku e di une...

  • Lala: 02/08/2022 15:12

   Si ska faj shteti? Kush esht rregullatori a esht shteti.kush I jep lejet per te Dal ne lundrim?shteti.kush na I merr taksat qe te paguaj policin e ushtrine qe te na ruajn e na mbroj?shteti perseri.do te vazhdoj mo me pergjegjesit e shtetit meqe spaska faj shteti.kur duhet me qen Kritik duhet me qen.se u bo 1 jav QE po ndodhin keto e shteti ska vepruar.

 • Jeton: 02/08/2022 14:44

  Ta kishin mbytur atje ne vend

  Përgjigju
 • Dhendri i Besnik Bekteshit: 02/08/2022 14:43

  Po s'ka si te ndodhe ndryshe ne nje vend ku nuk qeveriset dhe me nje polici te demotivuar per shkak se drejtohet nga te korruptuar. Jashtezakonisht e rende. Ju kujtohet kur u vra ai rusi ne Himare para disa vitesh pasi e beri skafi copash ? Nese behet norme mosndeshkimi atehere mos u habisni qe rastet do perseriten. 5 vjec femija dhe humb jeten ne plazh kur eshte me pushime ...

  Përgjigju
 • Kistra: 02/08/2022 14:40

  Pa fjale, tmerre! Edhe sa jete te tjera duhet te merren ne kete menyre per te bere zap bastardet? Ngushellime familjes per kete engjell!

  Përgjigju
 • lomom: 02/08/2022 14:38

  Policia eshte duke vene gjoba per parkime, s'ka kohe te merret me kercenime te vogla si keto...

  Përgjigju
 • SONI: 02/08/2022 14:36

  Ta dine njerezit cfare policie (shteti pastaj) ka ne kete vend, s'do mbeteshin as 100.000 shqiptare ne Shqiperi.

  Përgjigju
 • Shteti: 02/08/2022 14:31

  Ne skemi shtet as individe, as pupull.. Skemi gjak, vijne na perdhunojne, na shkelin Na shtypin, vijne ne shpi, ne shazllon, na shtypin me makine, ne lokal, Ne restorant mund t'na shtypin.. na bejne te fortin disa palaco injorant... Ne vetem rrime dhe ulim koken, Nuk denoncojme, nuk kundershtojme, nuk reagojme!!! Jemi mesuar tna shtypin, tna torturojne, tna kthejne ne skllever, Dhe kur bejme qef, e kemi qefin me rrafje me goditje I tille popull jemi ne, na pelqen dhimbja dhe duam ta ndjejme.

  Përgjigju
  • Vin: 02/08/2022 15:37

   Ke te drejt ne jemi popull i nenshtruar si skllever nuk rrebelohemi per padrejtesite qe na behen nga kta horra.

  • Riku: 02/08/2022 14:45

   Fatkeqësisht ke 100% te drejte... u prehte ne paqe engjëlli... dyshoj tja hedhe hakmarrjes

 • Adi: 02/08/2022 14:30

  Ketu u kan skafet e motorat e ujit per tu hap b... te tjerve e shkojn gjer ne breg mes kokave te njerzve . Ska as kontrolle asigja zerooooo ka ren shtetiiii turppp te vdesin njerzit ne menyra te tilla

  Përgjigju
 • artur: 02/08/2022 14:28

  Me vjen shume keq qe ka humbur jeten nje femije 7 vjecar. eshte nje trishtim i madh! Ngushellime familjes. Debili kriminel ne timonin e gomones te varet prej bo...sh ne mes te himares. po si nuk u beme njerez mer nuk e marr e vesh. Kulture idiote me laca dhe debila. Nuk e kuptoj se pse nuk e rrethojne bregun me rrjeta tipit 150 m larg qe gomonet te mos futen pervecse ne korridore te paracaktuara.

  Përgjigju
  • Mah: 02/08/2022 15:25

   Pse të varet? Ai është shef, sot në një vend normal shteti fo kishte rënë, opozita do kycte gojën e të vihen ne krye deri ne zgjedhjet tjera, vetëm ekspertët e pa politizuar. Po kujt i thua, këtu kanë ngel vetëm sufllaqexhinjte, kokat po ikin përditë.

 • Tirona: 02/08/2022 14:28

  Nuk po jetohet i qet ke ne ket vend as ne det as ne tok ska me shtet nuk funksionon asigja me . Isha ne velipoj asnje cop rer nuk ka plazh publik asnje copppp Skafat e motoret e ujit mbi kokat e njerzveeeee tmerr

  Përgjigju
 • Phyttttt ju qr: 02/08/2022 14:26

  Un socialist fhe me edi ramen kam qen , po e ka qelbbbbb duhet ta dorzojjjj pushtetin nuk funksionon asigja nuk je i sigurt as ne shazllon as ne det as ne tok ska polici asigja . Dorzojeeeee ket qeveri o ju qrrrrr

  Përgjigju
  • Sala Uki: 02/08/2022 16:21

   Shum mir ke fol. Jam gati e mi lini gjith çelsat mue Nuk do pendohi Te roj rirhemelimi

 • Sondazhi i ditës:

  Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës