Hiqen dhe vërtetimet, ja dosja për
të marrë kompensimin për energjinë

Hiqen dhe vërtetimet, ja dosja për<br />të marrë kompensimin për energjinë
TIRANE- Për të marrë kompesimin e energjisë elektrike pensionistëve nuk u duhet më të shkojnë nëpër zyrat shtetërore, për të mbledhur dokumentacionin por do të bëhet vetëm me deklarata që do të plotësohen nga vet ata.

Pas heqjes së Librezës së Energjisë, Ministria e Mirëqenies Sociale është duke përgatitur një tjetër udhëzim, i cili përcakton se nuk është më e nevojshme për të shkuar në zyrat e shërbimit kombëtar të punësimit. 

Shkrimi u botua në Shqiptarja.com (print) në 10 Prill 2015

Redaksia Online
(d.a/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve