Historia emocionuese e sulmuesit, pagoi 'nga xhepi' 500 mijë euro për t'u larguar nga La Liga! Rikthehet në vendlindje për ligën e tretë

Historia emocionuese e sulmuesit, pagoi 'nga xhepi' 500 mijë euro për t'u larguar nga La Liga! Rikthehet në vendlindje për ligën e tretë

Lucas Perez

Sporti dhe kryesisht futbolli nuk lidhen vetëm me fitimet financiare. Ndonjëherë janë emocionet dhe përgjegjësia, ato që dalin mbi aspektin ekonomik, me lojtarë të ndryshëm që kanë futur zemrën në vendimet e merkatos.

E tillë është edhe historia e Lucas Perez, sulmuesit 34 vjeçar që braktisi Cadiz në La Liga të Spanjës për t'u bashkuar me klubin e ligës së tretë, Deportivo La Coruna.

Skuadra emblematike në gadishullin Iberik prej vitesh vuan pjesëmarrjen në liga të ulëta, me Perez që është rikthyer aty ku ka lindur dhe ka luajtur në vitet 2016-2018.

Veç vendimit për t'u larguar me dëshirë nga elita e Spanjës, Perez pagoi nga xhepi 500 mijë euro për të prishur marrëveshjen me Cadiz. Në karrierë, sulmuesi ka luajtur me klube si Atletico Madrid, Rayo Valecano, Dynamo Kiev, PAOK, Arsenal, West Ham apo edhe Elche.

Mbi 7 mijë tifozë u shfaqën në prezantimin e tij, aty ku Perez luftoi të mbante emocionet. “Jam kthyer në shtëpi. Unë nuk jam yll, jam i njëjti fëmijë që luajti në rrugët e La Coruna, paratë nuk janë të rëndësishme", tha sulmuesi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

U rikthyen në shtëpinë e Big Brother 4 banorët më të votuar nga publiku, gëzim dhe batute mes ‘të vjetërve’ dhe të ‘rinjve

U rikthyen në shtëpinë e Big Brother 4 banorët më të votuar nga publiku, gëzim dhe batute mes ‘të vjetërve’ dhe të ‘rinjve