Homazhe për Ziver Veizin në Gjirokastër, familjarët: Kemi shpresa se SPAK do të rihapë çështjen

 

Ndonëse kanë kaluar 12 vite nga protesta e 21 janarit ku mbeti i vrare protestuesi Ziver Veizi, familjaret e tij ende kërkojnë drejtësi. Nga varrezat e fshatit Zenelaj mbesa e tij Zamira Veizi ka thënë se ende shpresojnë për drejtësinë e munguar dhe se do t'i drejtohen organit me te ri te drejtësisë.

“Drejtësia është nuk është vendosur. Ne do të reshtim asnjëherë së kërkuari drejtësi. Kemi shpresa te SPAK për të rihapur çështjen dhe drejtësia të vendoset”, tha një prej familjarëve.

Veç familjarëve në varreza kanë qenë te pranishëm kryetari i Bashkise Gjirokastër Flamur Golemi dhe kryetarja e Këshillit të Qarkut Lindita Rova.


Lajmi kryesor:

12 vite nga '21 janari', homazhe për 4 'Dëshmorët e Atdheut', lule nga Rama e të afërmit në vendet ku u vranë: SPAK të rihapë çështjen, po presim drejtësi


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat drejt Top Channel afër studiove të Big Brother, roja ishte duke u ngrohur! 1 plumb i mori jetën! Në makinën e djegur të autorëve gjenden 2 kallashnikovë

Të shtënat drejt Top Channel afër studiove të Big Brother, roja ishte duke u ngrohur! 1 plumb i mori jetën! Në makinën e djegur të autorëve gjenden 2 kallashnikovë