Humbën portierin nga tërmeti, klubi turk vendim drastik: Tërhiqemi nga gara

Humbën portierin nga tërmeti, klubi turk vendim drastik: Tërhiqemi nga gara

Ahmet Eyup Turkaslan

Tërmetet në Turqi dhe Siri lanë më shumë se 19 mijë viktima, me mijëra persona që janë të plagosur ose fati i tyre nuk dihet pasi ndodhen ende nën rrënoja. Klubi i Ligës së Parë në Turqi, Yeni Malatyaspor humbi portierin Ahmet Eyup Turkaslan, i cili u gjet nën rrënoja të martën.

Kështu, presidenti i klubit Ahmet Yaman ka njoftuar se do tërhiqen nga gara në Ligën e Parë të futbollit, me vendimin final që do merret nga bordi në një mbledhje të ardhshme.

"Tani nuk është koha për futboll. Mijëra njerëz nga tanët janë në gërmadha, familjet e tyre janë në pikëllim, duke pritur lajmin e tyre, duke varrosur trupat e tyre. Ne nuk do të luajmë edhe futboll. Nuk ka një gjë të tillë. Nuk kemi marrë një vendim të qartë për momentin, por nuk do të mund të luajmë futboll. Pas mbledhjes së bordit drejtues, do të marrim vendimin për t'u tërhequr nga liga”, tha Ahmet Yaman.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet