Humbja e 3 në 3 ndeshje, Chelsea pa frena në Premier League! Mposhtet edhe Tottenham, ngecin Bayern-i dhe Dortmund (VIDEO)

Në Premier League Chelsea vijon të zhgënjejë edhe me Lampard në pankinë. Blutë e Londrës janë mposhtur 1-2 nga Brighton edhe pse Gallager shënoi golin e parë të sfidës për londinezët në Stamford Bridge. Në vijim goli i Welbeck dhe Ensico bënë që 3 pikët të shkonin për miqtë, ndërsa pas 31 javësh në Premier League Chelsea renditet përkohësisht në vendin e 11.

Golat e Chelsea-Brighton

Megjithatë Chelsea nuk është skuadra e vetme londineze që ka zhgënjyer këtë fundjavë, pasi edhe Tottenham është mposhtur 2-3 në shtëpi nga Bournmouth.

Golat e Tottenham-Bournmouth

Në Gjermani Bayerni ka barazuar 1-1 me Hoffenhaim, duke treguar probleme pas disfatës në Champions League, por megjithatë as Dortmund nuk ka arritur të përfitojë pasi është ndalur në barazim 3-3 kundër Sttutgart. Pas 28 javësh kampionat Bayerni udhëheq me 59 pikë, 2 më shumë se Dortmundi ndjekës.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Spartak Ngjela: Ku mund të fitohet sot me Saliun në Shqipëri?

Spartak Ngjela: Ku mund të fitohet sot me Saliun në Shqipëri?