I copëtoi trupin me sëpatë, rrëfehet gruaja e Shefki Kurtit: Kisha frikë se do të më linte

I copëtoi trupin me sëpatë, rrëfehet gruaja e Shefki Kurtit: Kisha frikë se do të më linte

Frika e braktisjes mund të jetë shkaku që e ka shtyrë Nadire Kurtin, 68-vjeçe që të vriste bashkëshortin e saj Shefki Kurtin, 71 vjeç. Siç raportojnë mediat italiane, gruaja e cila tashmë po mbahet në psikiatri, ka rrëfyer se ajo kishte frikë se i shoqi do ta linte.

Natën mes 21 dhe 22 korrikut, 68-vjeçarja dyshohet se ka goditur me sëpatë Shefki Kurtin teksa të dy ndodheshin në dhomën e gjumit. Më pas trupin e ka tërhequr zvarrë në banjë, duke e bërë copa-copa me të njëjtën sëpatë dhe tre thika, të gjetura në Badia, në kanalin Adigetto, javën e kaluar.

Pastaj 68-vjeçarka i ka futur mbetjet në disa thasë plehrash dhe më pas i ka hedhur në një kanal në Adipetto. Gruaja ka pranuar vrasjen makabre. Familja e Kurtit, e cila nuk e kishte parë që nga e diela e 24 korrikut, ditën kur i moshuari u largua nga shtëpia pas një debati me gruan e tij, zyrtarizoi denoncimin e zhdukjes së tij.

Shefki Kurti dhe gruaja e tij Nadire mbërritën në Itali në vitin 1991. Fillimisht ata shkuan të jetonin në Villanova del Ghebbo dhe Kurti filloi menjëherë punën si punëtor. Më pas çifti u transferua në Badia Polesine, në një apartament të rinovuar. Të dy kishin dy fëmijë, Alketën me banim në Zvicër dhe Arbenin e njohur si Beni që jeton në Masi. Ky i fundit punon si DJ në diskotekat lokale.


Lajmi kryesor:

Itali/ Trupi i shqiptarit Shefki Kurti u gjet i copëtuar, arrestohet gruaja! Pranon vrasjen: Kisha frikë se do të më linte


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

'Eposi i Bjeshkëve të Lumës', libri me 60 legjenda botohet për herë të parë në shqip dhe anglisht! Palushi: Më e veçanta 'Tumja e Kajës’

'Eposi i Bjeshkëve të Lumës', libri me 60 legjenda botohet për herë të parë në shqip dhe anglisht! Palushi: Më e veçanta 'Tumja e Kajës’