I dehur në timon, ylli i Newcastle merr gjobë të majme dhe i hiqet patenta

I dehur në timon, ylli i Newcastle merr gjobë të majme dhe i hiqet patenta

Futbollisti i Newcastle, Joelinton

Futbollisti i Newcastle, Joelinton është ndaluar të drejtojë makinën për 12 muaj dhe është gjobitur me 35 mijë euro pasi u shpall fajtor për drejtimin e mjetit në gjendje të dehur.

26-vjeçarit brazilian do t'i rikthehet patenta e drejtimit pas nëntë muajsh nëse përfundon një kurs rehabilitimi ngarje për personat që janë kapur në gjendje të dehur.

Mesfushori me tipare sulmuese, i cili u ble nga Hoffenheim në 2019, po udhëtonte nga qendra e qytetit të Newcastle për në shtëpinë e tij në fshatin Northumberland të Ponteland me Mercedes në orën 1:20 të mëngjesit të 12 janarit.

Oficerët e policisë e ndaluan për shkak të shpejtësisë, teksa Joelinton u tha oficerëve se kishte pirë dy gota verë dhe se kishte ndalur në anë të rrugës. Testi tregoi se futbollisti kishte pirë alkool mbi normën e lejuar, duke u arrestuar.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Clippers i kthen borxhin Oklahomës, rezultatet e ndeshjeve në NBA

Clippers i kthen borxhin Oklahomës, rezultatet e ndeshjeve në NBA