‘I dogji shaminë e beqarit Bes Kallakut’, kush është Redi Popescu, pronari i lokalit ku ndodhi vrasja në ish-bllok (Foto)

‘I dogji shaminë e beqarit Bes Kallakut’, kush është Redi Popescu, pronari i lokalit ku ndodhi vrasja në ish-bllok (Foto)

Redi Popescu, pronari i lokalit ku ndodhi vrasja në ish-bllok

Redi Popescu është pronari i lokalit ku ndodhi vrasja e djeshme në zonën e ish-bllokut. Ai pronar i bar 'Monopol' në ish-Bllok, ku ndodhi vrasja, por edhe i disa bizneseve të tjera.

Redi Popescu, pronari i lokal Metropol

Pas ngjarjes janë shoqëruar disa persona, por ende nuk ka asnjë të arrestuar.  Mrëmjen e djeshme, rreth orës 21:50, një vrasje tronditi Tiranën, si edhe pati dy të plagosur.

I vrarë ka mbetur shtetasi Fabiol Gaxha, ndërsa të plagosurit janë Ervis Martinaj dhe Laert Hasa.Fillimisht u raportua se i vrarë kishte mbetur Rigers Gaxha, vëllai i Fabjolit, kjo për shkak se viktima mbante me vete kartën e identitetit të të vëllait. Në momentin kur ndodhi ngjarja, viktima dhe të plagosurit ndodheshin në lokal. Fillimisht u raportua se nga ngjarja në Bllok u plagos edhe pronari i lokalit 'Monopol' Redi Popescu, por familjarët e tij të kontaktuar nga Report Tv theksojnë se biznesmeni nuk është plagosur.

Biznesmeni Popescu është një personazh i njohur në botën e medies dhe showbizzi-it në Shqipëri. Ai njihet për miqësinë e tij me shumë personazhe, madje ai i dogji shaminë e beqarit, Bes Kallakut.

Momente nga dasma e Bes Kallakut, ku Redi Popescu i dogji shaminë

Popescu ishte në qendër të vëmendjes edhe për shoqërimin e tij me milioneren amerikane, Paris Hilton. Ata u fotografuan gjatë një feste, të organizuar nga Philip Plein në Milano.

Redi Popescu në Milano me Paris Hilton

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • zhwarz: 06/10/2018 13:28

  eh lere bes kallamoqin se osht artist i modh alla alen delon , zot ca ka ky ven pislleqe pafund, te miret i zhduken ne moren rrugen ne perendimin e larget

  Përgjigju
 • Antidroga: 06/10/2018 11:50

  16Redi eshte djale i zoti e familjar shembullor. Ka mbaruar shkollen ne Rumani dhe punuar ne ministrine e integrimit. Ka hapur biznese e lokale, pune e vet. Se shkojne keto e lene takimet atje nuk eshte faji Redit.

  Përgjigju
 • Koli: 05/10/2018 19:41

  Redi Nujes ku ka qene ose ka fut njerez brenda ose po i fut ne dhe. Eshte Nona po te jete per miell te cilesise se larte.Pyesni politikanet dhe parellinjte qe i kane vene leket pa djerse. Pjata nuk mungon asnjehere tek lokali i tij. Kokrra e spiunit dhe mashtruesit

  Përgjigju
  • lgja: 26/09/2019 19:01

   lale e njfke mire i tille eshte po kujt i thua dhe kto palo medja qe sdine ke pysin

 • drejt o derra: 05/10/2018 18:39

  O ju komentues. Keni harruar kryeekryekusarin e tmerreshem qe vodhi florinjte e Shetit Shqiptar (dhe per kete u gradua "president i vendit" qe grabiti, turku shkurtabiq gjoja nga Skrapari, kryemaskarai ilir meta... Kur ne te njejten kohe vetem per nje benz te qelbur, N. Gruevski, President i Maqedonise, denohet me 2 vjet heqje lirie, si edhe ish Presidenti i Peruse, Fuxhimori, plak 85 vjeç e i semure rende, eshte denuar me burg per gjithe jeten per korrupsion...

  Përgjigju
 • Redi Nujes: 05/10/2018 13:40

  Mbiemrin e ka Hysenbelliu me origjine nga Skrapari. Lindur e rritur be Elb. Thirret Redi Nujes. Keto qe thirren me emrin e nanes zakonisht e kane nanen me patente.Banuja eshte me emer be El kurse baben nje te alkolizuar dhe bizhozci. I vellai xhepist e millosh. Ju i keni vene emrin e bukur biznesmen.

  Përgjigju
  • Koment interesant: 05/10/2018 17:12

   E forte haha

 • Kebapçiu: 05/10/2018 13:23

  Nga k... eshte ky me ket mbiemer?

  Përgjigju
  • Emri: 06/10/2018 12:17

   Mbiemer Rumun

 • Blenard: 05/10/2018 12:51

  Ku esht nje cop mish me dy sy

  Përgjigju
 • Fredi DOBIÇI: 05/10/2018 09:49

  Jam Dakord plotèsisht me Fredi ZGJEBSIN, që ky KALLAKU bashkè me kètè MERCENARIN me mbiemrin Popescu pastrojnè LEKËT e KRRIMIT në Bashkëpunim me KRIMINELËT dhe BANDITËT ! Është një MERCENAR i Fëlliqur sepse NUK ka Shqiptar me mbiemër Popescu! Por dihet që Shqipërinë këto 28 VJET e kanë Udhëhequr TRADHTARËT , SPIUNËT , ANTISHQIPTARËT dhe MERCENARËT si psh : Fatos KRYEHAJDUT NANO , Paskal HAJDUT MILO , Petrit KRYEHAJDUT VASILI , Spiro KRYHAJDUT KSERA , Vangjel KRYEHAJDUT TAVO , Leonard KRYEHAJDUT SOLIS , Vangjel KRYEHAJDUT DULE , Ardjan KRYEKUSAR dhe KRYEHAJDUT FULLANI , që të gjithë të Sipërpërmendurit janë ARUMUN dhe NUK kanë Lidhje fare me SHQIPËRINË dhe SHQIPTARËT . Janë ardhacakë ÇOBANË nga Rumania , Bullgaria dhe Greqia dhe kanë PLAÇKITUR dhe GRABITUR SHQIPËRINË dhe SHQIPTARËT në ZYRAT e SHRETIT !

  Përgjigju
 • Fredi Kërma: 05/10/2018 09:38

  Èshtë mbushur Shqipèria me Lloj Lloj Morrash dhe FUNDËRRINASH Mercenarè me Mbiemra që NUK kanë lidhje fare me Shqipërinë dhe ILIRINË ! RRUMUN dhe HARRIXHINJË , GABELË dhe JEVGJ ardhacakë nga Rumania dhe Bullgaria që bëhen Pronarë të Fuqishëm me LEKËT që ju VJEDHIN Shqiptarëve AUTOKTONË nëpërmjet PPPve të RRumunëve dhe Çobanëve që kanë QEVERISUR Shqipërinë si psh : Paskal HAJDUT Milo : Spiro HAJDUT KSERA , Fatos KRYEHAJDUT NANO , Vangjel HAJDUT TAVO , Leonard KRYEHAJDUT SOLIS , Vangjel KRYEHAJDUT DULE e shumë e shumë PLEHRA dhe FUNDËRRINA nga Rumania dhe Bullgaria me MBIEMRA Popescu dhe Çauçescu ! Ku e gjeti ky ZVARRANIKU gjithë këtë LOKAL në mes të BLLOKUT që kushton mbi 2-3 MILJON €URO ???!!! Pyetja është e thjeshtë që ndonjë KUSAR ARUMUN i POLITIKËS 28 VJEÇARE fshihet pas këtij MjekërÇjapi me mbiemrin Popescu i Leshit .

  Përgjigju
  • Arturi: 08/10/2018 22:34

   Redi i nujes eshte nje super pleh eshte arrestuar se ka vjedh brek ushtaresh

 • Fredi: 05/10/2018 09:30

  Kallakja osht kallakëri e gjall

  Përgjigju
 • Eri: 05/10/2018 09:11

  Hajde se tani i pagu Leket nje her e mir ky boli

  Përgjigju
  • Antidroga Tirones: 06/10/2018 07:16

   Redi eshte djale i zoti e familjar shembullor. Ka mbaruar shkollen ne Rumani dhe punuar ne ministrine e integrimit. Ka hapur biznese e lokale, pune e vet. Se shkojne keto e lene takimet atje nuk eshte faji Redit.

  • Faiku: 05/10/2018 09:25

   Perse vetem ky? Po Besi i Ijes qe pastron parate e droges me humorin e tij idiot?

 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit