I grabitën mbi 250 milionë lekë në 'Range-Rover', kush është biznesmeni

I grabitën mbi 250 milionë lekë në 'Range-Rover', kush është biznesmeni

1590311390_leket.jpg

Me datë 22 maj në Komunën e Parisit dy persona, Donald Hoxha 27 vjeç dhe Gentian Kane 44 vjeç, i grabitën 200 milionë lekë dhe 50 mijë franga shtetasit F. B në makinën e tij tip 'Range Rover'. Nga burime të Report TV mësohet se 'viktima' në këtë rast është Flamur Behi, pronar i shumë fabrikave dhe bizneseve, ndër të tjera edhe i një fabrike cigaresh.

Më saktësisht ai merret me import, eksport, tregtim cigaresh dhe artikujsh të ndryshme. Sakaq Behi rezulton edhe pronar i kompanive të ndërtimit, që mund të përfitoj fonde publike dhe jo publike të objekteve shumë të rëndësishme si rrugëve, urave, tuneleve e veprave të artit.

Ekstrakti i biznesit në QKR

 


Lajmi kryesor:

Tiranë/ Biznesmeni lëviz me 250 mln lekë! Ia vjedhin nga 'Range Rover' sa futet në qendër tregtare! Kapen autorët (VIDEO-Kamerat e sigurisë)


Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 09:00 votuan 4.04% e votuesve

Zgjedhjet në Kukës, deri në orën 09:00 votuan 4.04% e votuesve